Ubisoft na E3 2018: Czego się można spodziewać

Ubisoft zaplanował tradycyjną konferencję prasową przed E3 w poniedziałek, 11 czerwca o 22:00 – dzień przed otwarciem wielkiej konwencji gier dla publiczności. Pełny harmonogram możesz sprawdzić w linku poniżej.

http://pograjnik.xaa.pl/harmonogram-konferencji-prasowych-e3-2018-dla-nintendo-sony-microsoft-i-innych/

Zeszłoroczny pokaz niemal został storpedowany przez przecieki, ale Ubisoft wciąż udało się wyciągnąć kilka wielkich niespodzianek, w tym ujawnienie mało prawdopodobnego parowania w grze Mario + Rabbids : Kingdom Battle. Bariery wokół tegorocznego składu były podobnie porowate, ale wydarzenie z pewnością będzie miało wiele do zaoferowania. Oto czego możemy się spodziewać.

 

Assassin’s Creed Odyssey

Ubisoft ujawnił Assassin’s Creed Odyssey, prawdopodobnie dzięki wyciekowi pojedynczej fotografii z upominkowego breloczka. Następny tytuł z serii podróży w czasie zabierze fanów do starożytnej Grecji.

Gry Assassin’s Creed znane są z pseudohistorycznej dokładności. Panowanie starożytnych Greków było dość długie, ale hełm na pęku kluczy wygląda podobnie do tego, który nosi starożytny posąg Leonidasa I, słynnego spartańskiego wojownika, który zginął w bitwie pod Termopilami. Ta sama bitwa została udramatyzowana w filmie 300, a sądząc po krótkiej animacji, która pojawiła się na Twitterze, Ubisoft chce wyciągnąć to porównanie.

 

The Crew 2

Po raz pierwszy pokazany na zeszłorocznym E3, The Crew 2 ma ukazać się 29 czerwca. Tytuł wyścigowy pozwala graczom płynnie przechodzić między samochodami, łodziami i samolotami wyścigowymi na tym samym torze. Spodziewaj się zobaczyć mnóstwo materiału z prawie ukończonej gry pokazanej na scenie.

 

Tom Clancy’s The Division 2

Wiadomość o istnieniu The Division 2 wyciekła w marcu i została później potwierdzona przez zespół Ubisoft. Od tego czasu Ubisoft nie powiedział nic więcej. Artykuł, w którym Ubisoft porównuje The Division 2 do poprzedniej części i mówi, w czym będzie lepsza, znajduje się poniżej.

http://pograjnik.xaa.pl/ubisoft-mowi-w-czym-the-division-2-bedzie-lepsze-od-pierwszej-czesci/

Oryginalny The Division został osadzony w pozostałościach po Nowym Jorku po poważnej katastrofie biologicznej, która zabiła miliony ludzi. Ale gra była wyjątkowo samodzielna. Oznacza to, że istnieje wiele nowych miejsc, w których Ubisoft będzie mógł korzystać z franczyzy.

Wraz z ujawnieniem ustawień gry można oczekiwać, że Ubisoft pozostanie przy obietnicy zwiększonej stabilności i radykalnych ulepszeń gry. Kiedy The Division uruchomiono po raz pierwszy, było nękane przez błędy. Od tego czasu, tryb battle royale i gry takie jak Destiny 2 zmieniły oczekiwania graczy co do tego, jak powinien wyglądać konkurencyjny tytuł gier jako usługa.

 

Skull and Bones

Skull and Bones to gra oparta na drużynie z morską grą walki, która została ujawniona w zeszłym roku. Wzięliśmy udział w grze, która opiera się na morskiej bitwie pokazanej w Assassin’s Creed 4: Black Flag i podobało nam się to, co widzieliśmy. Ale w maju Ubisoft ogłosił, że gra będzie opóźniona do roku podatkowego 2019-2020.

Powód? Raport o zarobkach firmy mówi, że potrzebuje więcej dopracowania. Aby zachęcić fanów do działania, spodziewaj się, że Ubisoft umieści nowe i niezapomniane funkcje z przodu i od środka.

 

Beyond Good & Evil 2

W maju twórcy Beyond Good & Evil 3 pokazali 45 sekund materiału z pre-alfa. Wprowadził on fanów do dwóch postaci, kobiety o imieniu Shani i małpy o imieniu Knox.

Deweloperzy wspomnieli, że Beyond Good & Evil 2 będzie oferował bitwy pomiędzy potężnymi sterowcami, walkami powietrznymi pomiędzy pilotami myśliwców i – w hołdzie oryginalnym Beyond Good & Evil – walkę w zwarciu z mieczami. Powiedzieli również, że ten świat gry, system słoneczny znany jako System 3, będzie płynny bez ładowania. Gracze stworzą postać i wejdą w rolę kapitana piratów, ale będą mieli członków załogi z indywidualnymi obowiązkami, takimi jak medyk i szpieg. (Nie jest jasne, czy mogą to być postacie kontrolowane przez człowieka czy sojusznicy sztucznej inteligencji.)

Programiści z Ubisoft Montpellier obiecali o wiele więcej na tegorocznym E3.

 

Tom Clancy’s Splinter Cell

Strony informacyjne wielu niezapowiedzianych tytułów wyciekły na początku maja dzięki Walmart Canada. Wśród nich był wpis o nowy tytuł w serii Splinter Cell, chociaż nie podano żadnego tytułu.

Ostatnim razem, gdy zobaczyliśmy nawet najkrótszą okazję, Sam Fisher był w specjalnej promocji w grze dla Ghost Recon Wildlands. To sam Michael Ironside zagrał głos, co oznacza, że Ubisoft i oryginalny głos Fishera są co najmniej w komunikacji.

Najnowszym tytułem w serii był Splinter Cell: Blacklist, która ukazała się w 2013 roku.

 

For Honor

Historyczna gra walki Ubisoft’u For Honor ma już za sobą drugą edycję treści i zyska trochę uwagi na pokazie wydawcy na E3. W najnowszym filmie o zwiastunach zespół For Honor obiecał kilka “fajnych niespodzianek” – włączając w to coś, co wydaje się być nową frakcją zbliżającą się do gry – że spodziewamy się ujawnienia na E3 2018.

 

Far Cry 5 DLC

Pierwszy dodatek do gry Far Cry 5, House of Darkness, rozpoczyna się tydzień przed E3 i wysyła graczy do dżungli w Wietnamie. Planowane są jeszcze dwa epizody DLC: Dead Living Zombies, w którym gracze walczą z hordami nieumarłych na nieużytkach; i Lost on Mars, który przedstawia bitwy przeciwko pająkom kosmicznym na czerwonej planecie. Możliwe, że to ekspansje Far Cary 5 zwrócą uwagę podczas konferencji prasowej Ubisoft’u podczas E3.

 

Just Dance

To nie byłoby wydarzenie prasowe Ubisoft’u bez nowego Just Dance – i występ z wykorzystaniem nowego Just Dance. Ubisoft nadal wydaje swoje roczne gry Just Dance na Nintendo Wii. Ta franczyza nigdy nie umrze.