To właśnie profesjonalni gracze PUBG chcą, aby PlayerUnknown zmienił

PUBG bardzo się zmienił w pierwszym roku, ale profesjonalni gracze wciąż będą pytać samego pana PlayerUnknown o wprowadzenie tych zmian.

Trudno uwierzyć, że minął już ponad rok, odkąd wszyscy jesteśmy uzależnieni od PUBG, ale jeszcze trudniej uwierzyć, jak wiele zmieniło się w tej grze w tamtym czasie. Jasne, wiedzieliśmy, że problemy techniczne zostaną rozwiązane, a nowe treści dodane, ale nie mieliśmy pojęcia, jak inną grą będzie rok później.

Niemal każdy aspekt PUBG został w jakiś sposób zmodyfikowany od momentu jego uruchomienia. Czerwona strefa jest teraz naprawdę zabójcza, nowe bronie oznaczają, że możesz wykonać prawie każdą kombinację, nowa mapa Miramar całkowicie zmieniła sposób, w jaki myślimy o graniu, a ogólne ulepszenie broni palnej oznacza, że możemy rzeczywiście konsekwentnie eliminować wrogów zamiast spray’ować i się modlić.

PUBG jest teraz w lepszym stanie niż podczas premiery, a kolejka aktualizacji działa z najnowszą aktualizacją na serwerze testowym, przynosząc jeszcze więcej zmian, które wydają się poprawiać dla wszystkich.

Ale to nie znaczy jeszcze, że PUBG jest doskonały. Jest jeszcze kilka obszarów, które można zrobić z pewną poprawą, więc kilku najlepszych graczy na świecie wypowiedzieli się, o co poprosiliby PlayerUnknown’a o zmianę, gdyby mieli szansę.

Być może najmniej zaskakującą prośbą pro graczy jest poprawa matchmakingu. Jeśli chodzi o znalezienie gry w PUBG, system wydaje się być w pierwszym dostępnym lobby, z pewnymi preferencjami ping i innymi czynnikami. Ale profesjonalni gracze chcą zobaczyć prawdziwe, oparte na umiejętnościach, matchmakingi. Dla nich gra w PUBG jest zazwyczaj celem treningu, jako że poziom przeciwników nie oferuje im zbyt wiele w zakresie taktycznej praktyki.

Lepsze matchmakingi, jak widzimy w Docie, CS:GO czy League of Legends, oznaczałoby, że zawodowi gracze mają większe szanse na to, że zostaną dopasowani przeciwko sobie nawzajem lub przeciwko podobnie wysoko wykwalifikowanym graczom. Oznaczałoby to, że ich mecze w PUBG są bliższe temu, co robili w meczu turniejowym, tworząc lepsze środowisko treningowe. Jak wspomniał Andy Pyro, jedyni prawdziwi profesjonalni gracze w tej chwili znajdują się w wstępnie zorganizowanych grach, w których uczestniczą tylko elitarne drużyny, co pozwala zawodnikom ćwiczyć przez wiele godzin.

Jedną z bardziej popularnych próśb była zmiana kręgu, głównie w przypadku gier pubowych. Jak wszyscy wiemy, często dobra połowa pierwszego kręgu będzie w wodzie podczas gry na Erangelu, a to oznacza, że obszar gry jest natychmiast ograniczony. Całkowicie zmienia tempo meczu i jeśli zdarzy się to w grze zawodowej, może spowodować bardzo dziwny przepływ, który jest mniej interesujący do oglądania. Kilka zmian w kręgu, być może w celu ograniczenia ilości wody, która może się w nim znaleźć, lub poprowadzenia kół zgodnie z kręgami pro może być wielką zmianą dla wszystkich, oprócz tych, którzy lubią ukrywać się w morzu i mają nadzieję, że nikt ich nie zauważy.

Jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki, kilku graczy wspomniało, że chcieliby powrotu do starych hitboxów. Najnowsza wersja haseł zawiera zmienne, które zmieniają wielkość obrażeń w zależności od miejsca trafienia gracza. Chociaż oferuje nieco bardziej realistyczne wrażenia, może być frustrujące trafić strzał z AWM tylko po to, aby osoba odeszła, gdy została trafiona w nadgarstek.

Jest kilka sugestii, nad którymi już pracujemy lub które mają zostać dodane w nadchodzącej aktualizacji. Lepsze przeciwdziałanie oszustom od dawna jest celem i wydaje się, że zawsze się poprawia, a to samo dotyczy problemów z desynchronizacją, chociaż nadal pozostaje wiele do zrobienia na tym polu.

Podczas gdy my nie otrzymaliśmy specjalnej mapy deathmatchowej, ponieważ gracz Vitality Benjamin ‘oraxe’ Lertigue chciał, abyśmy mieli wydarzenie w innym tygodniu, które skutecznie działało jako deathmatch, w którym wpadliście w określony obszar mapy i jesteście zmuszeni do walki, aby uzyskać najwięcej zabójstw. Jeśli miałoby to stać się stałym dodatkiem, jesteśmy pewni, że profesjonalni gracze będą zadowoleni.

W PUBG wciąż jest wiele rzeczy, które można zmienić, ale jak sama nazwa wskazuje, sama gra jest w całkiem dobrym miejscu, a to z kolei zapewni całkiem niezłe wrażenie esportowe. W nadchodzącym roku czeka nas wiele zmian w PUBG, ale jak zawsze profesjonalni gracze będą patrzeć w przyszłość, jak meta może być udoskonalona jeszcze bardziej.