Team Vitality nawiązuje współpracę z Orange

Od ponad 20 lat firmy telekomunikacyjne są jednym z największych esportowych sponsorów. Trend zaczął się, gdy południowokoreańskie firmy Korea Telecom (obecnie KT Corporation) i SK Telecom zaczęły sponsorować zespoły Starcraft pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Rywalizacja między tymi dwiema organizacjami stała się teraz największa w esporcie.

Na Zachodzie, Cloud9 i TSM podpisały umowy reprezentujące firmy takie jak T-Mobile. W czwartek europejska organizacja Team Vitality ogłosiła jeden z największych sponsorów w branży telekomunikacyjnej. Będzie współpracować z francuską międzynarodową firmą telekomunikacyjną Orange.

To bardzo ważna sprawa dla esportu, ponieważ Orange jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych. Firma ma globalną bazę klientów liczącą 263 miliony, z czego 202 miliony to klienci bezprzewodowi. Owa liczba abonentów telekomunikacyjnych takich jak SK (poniżej 27 milionów w 2017 r.) i T-Mobile (nieco ponad 75 milionów w drugim kwartale 2018 r.).

Orange jest również znany ze względu na swoją międzynarodową obecność w operacjach w prawie 30 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jest także częściowo własnością francuskiego rządu. To sprawia, że Team Vitality będzie jednym z pierwszych zespołów esportowych, które będą pośrednio sponsorowane przez państwo.

Team Vitality konkuruje w wielu tytułach esportowych, ale jest najbardziej znany ze swojego oddziału w League of Legends. Zespół ten ukończył właśnie Europejskie LCS na trzecim miejscu i będzie rywalizować w tym roku w Worlds‘ach. Organizacja sponsoruje również zespoły w F1, Rainbow Six Siege, Fortnite i innych tytułach. Dzięki partnerstwu będzie reprezentować nie tylko Orange, ale także cały kraj, Francję.

Ty też zgadzasz się z tym, że esport się rozwija i idzie w dobrym kierunku? Swoje zdanie możesz przedstawić na Pograjnikowym Forum.