Tarik opuszcza Cloud9

Król kontentu Cloud9 oficjalnie rozstaje się z organizacją.

Północnoamerykańska organizacja ogłosiła dzisiaj, że jej ulubiony lider w grze, Tarik Celik, opuszcza zwycięską drużyną. Krążą plotki, że przejdzie do MIBR, by ponownie połączyć się z byłym kolegą z drużyny C9, Jake’em “Stewie2kYip’em, i dopełnić poprzedniego składu SK Gaming, który był najbardziej utytułowanym zespołem w 2017 roku. Możesz przeczytać o tym zajściu w tym artykule.

Jego odejście jest następstwem doniesień o tym, że dołączy do MIBR, by zastąpić RicardaboltzPrass‘a, podczas gdy MaikhilGoldenSelim prawdopodobnie wypełni wolne miejsce Tarika w drużynie Cloud9. Golden, który był wcześniej przywódcą w grze Fnatic, może być tymczasowym zastępcą na następnym wydarzeniu, w którym C9 weźmie udział, na ELEAGUE CS:GO Premier – jeszcze w tym miesiącu od 21 do 29 lipca. Więcej o tym wydarzeniu możesz przeczytać tutaj.

Oznacza to również, że Cloud9 kontynuuje proces MartinaSTYKOStyk’a z zespołem. Grał z zespołem na ESL One w Kolonii w zeszły weekend, kiedy zostali wyeliminowani we wczesnym etapie grupowym.

Tarik zostawia dawnych kolegów z drużyny, WillaRUSHWierzbę, TyleraskadoodleLatham‘a i TimaautimaticTa‘a – trio, z którym wygrał ELEAGUE Boston Major w zeszłym styczniu. Przez krótki czas Cloud9 uznawano za najlepszą drużynę w Ameryce Północnej i na świecie, dopóki zespół nie spadł drastycznie na wydajności, pozostając za regionalnym odpowiednikiem Team Liquid.

C9 nie ma teraz pełnego składu, gdy Tarik zniknął, a organizacja będzie musiała szybko znaleźć piątą osobę, aby uzupełnić skład przed ELEAGUE CS:GO Premier w tym miesiącu.