Square Enix na E3 2018: Czego można się spodziewać

Square Enix powraca na E3 2018, i widocznie z bardzo dobrych powodów. Wydawca ostatni pokazał swoje wyroby w 2015 roku, a tym razem nie będzie tradycyjnego wydarzenia scenicznego, o czym można porozmawiać, zaczynając od Shadow of the Tomb Raider.

Tego właśnie oczekujemy od konferencji prasowej Square Enix na E3, która odbędzie się w poniedziałek, 11 czerwca o 19:00. Pełny harmonogram eventu E3 2018 znajduje się w linku poniżej.

http://pograjnik.xaa.pl/harmonogram-konferencji-prasowych-e3-2018-dla-nintendo-sony-microsoft-i-innych/

 

Shadow of The Tomb Raider

Trzecia odsłona odnowionej fabuły Lary Croft nadejdzie 14 września 2018 roku. Shadow of the Tomb Raider, oficjalnie ogłoszony w kwietniu, zabiera Larę Croft do Meksyku w opowiadaniu, które deweloperzy uważają za mroczniejsze i trudniejsze dla Croft, ale takie, które poświadczają ją jako poszukiwaczkę przygód i bohaterkę godną swojej 20-letniej tradycji. Od czasy ponownego wprowadzenia jej w 2013 r. Square Enix wykorzystał te gabloty, by dostarczyć nieubłagalnego działania, wstrząsając ucieczkami i pełną napięcia walką. Więcej tego jest prawdopodobnie tutaj.

Dragon Quest 11

Dragon Quest 11: Echoes of Elusive Age, wielka przygoda fantasy ma swoją zachodnią premierę 4 września. Serial przeskoczył zachodnią wersję z 2012 r. w trybie online – Dragon Quest 10, ale deweloperzy uważają, że nadszedł czas, aby ponownie nawiązać połączenie z zagranicznymi odbiorcami po latach nieobecności. W programie Square Enix na pewno zobaczymy, co firma chce przywieźć tutaj fanom JRPG z serii Dragon Quest.

Kingdom Hearts 3

Fakt, że Square Enix wraca z wydarzeniem E3 po dwóch latach na linii bocznej sugeruje, że ma wiele do powiedzenia na temat Kingdom Hearts 3, gdy pierwotnie ogłoszonej na E3 2013. Ma się ona pojawić w tym roku, więc prawdopodobnie dobry zakład, że przynajmniej data premiery zostanie ostatecznie ogłoszona. Sama gra powinna również zajmować dużo miejsca w programie.

Seria stworzyła legiony oddanych fanów za swoje zachwycające łączenie różnych stylów z klasycznymi i elektrycznymi postaciami Disney‘a. Square Enix musi położyć swoje karty na stole, a to obejmuje opowiadanie wszystkim, kiedy dostaną tę długo oczekiwaną kontynuację.

Final Fantasy 7 Remake

Społeczność fanów Square Enix ma nadzieję na długą grę. Jego idee są pogłębiane, dyskutowane i pieczone na to, co wydaje się wiecznością, dopóki nie pojawi się ogłoszenie, które w jakiś sposób można przewidzieć zarówno na lata, jak i jeszcze wyjść z niebytu. Square Enix otrzymał entuzjastyczny aplazu, gdy pokazał Cloud Strife i jego niewątpliwy Buster Sword od tyłu, w pełni przerobiony high definition dla współczesnych konsol, na imprezie w 2015 roku. Ale od tego czasu nie słyszeliśmy o tym zbyt wiele.

Podobnie jak w przypadku Kingdom Hearts 3, Square Enix nie miałoby sensu, aby zrobić pokaz E3 po raz pierwszy od trzech lat i nie mówić nic o tej grze. Po prostu nie wiemy, co to będzie – jeśli cokolwiek.

Just Cause 4

Square Enix oficjalnie nie ogłosił nowego Just Cause, nie są też ich silne wskazówki, że ujawnienie Just Cause 4 jest nieuchronne – z wyjątkiem niedawnego wycieku, który jest coraz bardziej dokładny każdego dnia. W maju detalista Walmart Canada wykluczył istnienie Rage 2, Lego DC Villains i nowego Assassin‘s Creed w zeszłym miesiącu wraz z aukcją Just Cause 4. Deweloper serii Avalanche Studios, przyjedzie na E3 2018 uzbrojony w Rage 2, ale może mają w zanadrzu inne środowisko testowe otwartego świata o tematyce przygodowej. Najnowsza gra Just Cause ukazała się w 2015 roku, więc prawdopodobnie otrzymamy kolejną.

Projekt Avengers

Crystal Dynamics i Eidos Montreal pracują nad tym, co zostało ogłoszone w styczniu 2017 r. i ma być serią gier opartych na franczyzie Marvela. Trudno powiedzieć, gdzie gra The Avengers znajduje się dokładnie w kalendarzu wydawniczym Square Enix, ponieważ Avengers: Infinity War miał swoją premierę w zeszłym miesiącu. To powiedziawszy, Avengers 4 ma się ukazać w maju 2019 roku. Ostatnim słowem, w styczniu, było to, ze deweloperzy przynieśli wiele poważnych talentów i zrobili “ogromny postęp” od czasu jego ostatniego omówienia. Jakikolwiek zwiastun na końcu show sprawiłby dreszczyk emocji, więc przynajmniej rzuć oko na to.

Life is Strange 2

Dontnod Entertainment powiedział rok temu, że pracował nad kontynuacją oryginalnej epizodycznej przygody, która miała swoją premierę w 2015 roku. W ubiegłym roku na E3 Dontnod pokazał coś zupełnie innego, Vampyr (który uruchamia się w tym tygodniu), więc może po roku jest już dość duży postęp w grze przygodowej o nastolatkach, którą można pokazać. Ponownie, z dobrze przyjętą przez krytyków serią fabularną, trudno powiedzieć na pewno, że sequel zostanie pokazany dopiero rok po jej ogłoszeniu.

Octopath Traveler

Ekskluzywna gra RPG na Nintendo Switch od Square Enix będzie dostępna w lipcu.

To turowa przygoda inspirowana biblioteką klasyków Square Enix, aczkolwiek z wyjątkowo szczegółowym stylem artystycznym i zaskakująco mroczną historią. Zespół szczerze opowiedział się za procesem rozwoju od momentu ogłoszenia gry w styczniu 2017 r. a data premiery przypada zaledwie miesiąc po E3. Konferencja to świetny czas, aby pokazać nam ostatnie poprawki.

Dragon Quest Builders 2

Wiemy, że drugi Dragon Quest Builders jest już w drodze. Ale Square Enix nie powiedział zachodniej publiczności o tym, kiedy nadejdzie kolejna część tej uroczej gry craftingowej. Dodatki obejmują multiplayer i nowe funkcje do zbudowania, a także szybką podróż – wszystko to brzmi dobrze dla nas. I choć Dragon Quest Builders 2 to nic wielkiego w porównaniu do jego dużego brata Dragon Quest 11, teraz wydaje się świetnym czasem dla Square Enix, aby rzucić nam więcej zwiastunów i datę premiery.