Riot Games ogłasza Premier Tour dla regionu DACH

Riot Games ogłosił nową serię turniejów League of Legends w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Ten turniej, nazwany Premier Tour, został wprowadzony, aby zapewnić ścieżkę do European Masters – skierowaną zarówno do esportu, profesjonalnych zespołów, jak i początkujących amatorów.

To nowe przedsięwzięcie zostało opracowane jako “zabawne doświadczenie dla każdego oddanego zespołu ligowego w Niemczech, Austrii i Szwajcarii“, które “pomoże rozwinąć silną scenę esportów” w tych krajach. Premier Tour jest otwarty dla wszystkich graczy w tych krajach, którzy mają co najmniej platynową rangę 5.

Debiutując w czerwcu tego roku, będą miały miejsce dwie pory tego roku: Lato (od maja do sierpnia) i Zima ( od października do marca). Każdy sezon będzie składał się z czterech “przystanków” – fantazyjnej nazwy turnieju – z każdym zakończeniem finałów na żywo w różnych lokalizacjach.

Pierwsze rundy na każdym przystanku będą kwalifikacjami otwartymi, dopóki nie zostanie wyznaczonych osiem finałowych drużyn. Następnie przejdzie do zamkniętego kwalifikatora, który obejmuje osiem najlepszych drużyn z poprzedniego przystanku, a także osiem nowo ogłoszonych drużyn. Stamtąd odbędą się finały z czterema finałowymi drużynami – wszystkie z nich znajdą się na odbierającym końcu udziału w puli nagród.

Dwie najlepsze drużyny w każdym sezonie przejdą do European Masters reprezentujących Niemcy, Austrię i Szwajcarię.