Reguła konfliktu interesów dodana do kwalifikatorów CS:GO Major

Valve wprowadziło nową zasadę dla nadchodzącego Majora w Counter-Strike: Global Offensive, która może przesuwać równowagę sił między niektórymi najlepszymi drużynami w grze.

Reguły kwalifikacyjne dla nadchodzącego FACEIT London Major zawierają klauzulę zakazującą graczom lub drużynom “posiadania jakiegokolwiek interesu finansowego w sukcesie zespołu, z którym konkurują”.

Ta zasada może mieć natychmiastowe konsekwencje dla Heroic, dzięki powiązaniom z RFRSH Entertainment. RFRSH wymienia zarówno Astralis, jak i Heroic jako jedną z “właściwości” na swojej stronie internetowej. Jeśli Heroic przejdzie fazę kwalifikacji, spowoduje to konflikt z Astralis. RFRSH powiedział, że “spełni wszystkie wymagania”, turniejów, w których uczestniczy, w tym nadchodzącego majora.

Strona RFRSH nie zawiera GODSENT wśród swoich właściwości. W ubiegłym roku RFRSH powiedział, że rozmawia o nabyciu udziałów w szwedzkiej drużynie, ale dziś przedstawiciel potwierdził, że zakup nie miał miejsca. RFRSH wymienia GODSENT na swojej stronie prasowej, z wiadomościami na swojej stronie o zespole. Nic o GODSENT nie zostało opublikowane od 20 grudnia, jednak RFRSH powiedział, że nie ma związku z GODSENT.

Inną główną grupą własnościową podlegającą kontroli jest ESForce. Po publicznym zakończeniu współpracy z Na’Vi pod koniec roku, grupa nadal jest zainteresowana zarówno SK Gaming, jak i Virtus Pro. Te zespoły będą rywalizować w Majorze, z SK Gaming w miejscu legendy, a Virtus Pro jako pretendent.

Oczywiście ESForce i RFRSH mogą uniknąć tych problemów poprzez pozbycie się ich interesów od zespołów. ESForce powiedział, że “wspiera” zasady przeciwko wielokrotnemu posiadaniu i że wszelkie problemy zostaną “rozwiązane” zanim pojawią się jakiekolwiek problemy.

Tego typu zasady powoli zaczynają obowiązywać w Counter-Strike. WESA, zrzeszająca zarówno Virtus Pro, jak i SK Gaming, wprowadziła zakaz wielokrotnego posiadania w marcu 2017 r. Wszystkie zespoły otrzymały 18-miesięczny okres karencji, aby członkowie mogli spełnić te warunki, które wygasają we wrześniu tego roku. RFRSH zgodziło się przestrzegać tych zasad w czerwcu 2017 r. , i było również dozwolone do końca tego okresu karencji.

Ten okres karencji zakończy się dzień po zakończeniu londyńskiego Majora. Otwarte kwalifikacje zaczynają się jednak dzisiaj, więc zespoły mogą działać nieco szybciej, aby uporządkować swoje domy.