Regionalne esportowe pro ligi i podział przychodów w PUBG

PUBG Corp ujawnił pięcioletni esportowy plan dla PlayerUnknown’s Battlegrounds na wczorajszej (24.07) konferencji prasowej w Berlinie.

Zgodnie z raportem, plany obejmują regionalne pro ligi i dzielenie się przychodami. Konferencja odbyła się wczoraj przed największym wydarzeniem esportowym gry, PUBG Global Invitational. Wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu znajdziesz tutaj.

Począwszy od 2019 roku, PUBG Corp planuje rozpocząć profesjonalne ligi w Ameryce Północnej, Europie, Korei i Chinach, z potencjałem ekspansji do innych regionów od 2020 roku. Każdy sezon pro ligi będzie co roku zakończony mistrzostwami świata, łącząc najlepsze zespoły ze wszystkich regionów.

Szczegółowe informacje na temat ligi były skąpe, ale jedną z funkcji jest dzielenie się przychodami z przedmiotów w grze. Aby to przetestować, w ten weekend odbędzie się pierwsza inicjatywa dotycząca dzielenia się przychodami w PGI 2018, z fanami, którzy będą mogli nabyć przedmioty w grze po 20 drużynach biorących udział w evencie. Te zespoły uzyskają nieujawnioną część przychodów ze sprzedaży przedmiotów.

Nie oczekuj jednak franczyzowych drużyn, takich jak Overwatch League dla lig PUBG. Na konferencji prasowej PUBG Corp ujawnił, że chce więcej tradycyjnego formatu dla ligi, w tym szansę dla mniejszych zespołów, aby wywrzeć wpływ. Pojawi się także system spadków.

Więcej informacji na temat esportowej przyszłości PUBG jest oczekiwanych w czwartym kwartale 2018 roku, ale podstawa została ustalona dla tego, co PUBG Corp chce zrobić w ciągu najbliższych kilku lat. Pozostaje tylko realizacja planu, który został przedstawiony.