PUBG Mobile osiągnęło 100 milionów pobrań

PUBG jest niesamowicie popularny na PC i konsole, a wersja mobilna również miażdży statystyki. Deweloper PUBG Corp. i wydawca Tencent ogłosili, że wersja mobilna przekroczyła 100 milionów pobrań zaledwie cztery miesiące po wydaniu w marcu. Liczba jest w rzeczywistości znacznie większa, ponieważ nie liczy się pobrań w Chinach, Japonii i Korei.

Według Tencent i PUBG Corp., mobilna edycja PUBG była “najczęściej pobieraną grą mobilnąw ponad 100 krajach w tygodniu po jej premierze. Firmy ogłosiły również, że gra osiąga około 14 milionów aktywnych użytkowników dziennie, co stanowi ogromną liczbę.

“Będziemy nadal podwyższać poprzeczkę grom mobilnym i starać się dostarczać jeszcze więcej świetnych treści naszym graczom jeszcze w tym roku“, powiedział Vincent Wang, szef zespołu PUBG Mobile.

Ani Tencent, ani PUBG Corp. nie ujawniły, jak wiele mobilna wersja gry wnosi mikropłatności. Jednak raport SensorTower mówi, że gra zyskiwała około 650 000 $ dziennie, częściowo dzięki wprowadzeniu nowego Royale Pass.

Również mobilna edycja Fortnite jest ogromnym hitem. Podobno przeszedł 100 milionów pobrań w lipcu, przy 2 milionach dolarów dziennego średniego przychodu.

W innych wiadomościach, mobilna wersja Fortnite rozpoczęła niedawno promocję połączoną z Mission Impossible: Fallout, która wnosi do gry ubrania, sprzęt i muzykę z filmu.

Ty też grasz w PUBG Mobile? Pochwal się swoimi osiągnięciami na Naszym Forum.