PUBG Mobile dociera do 10 milionów aktywnych użytkowników dziennie

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ogłosiło imponujący kamień milowy na 10 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

PUBG Mobile został wydany w sklepie App Store i Google Play na całym świecie w dniu 19 marca i zdobył najwięcej pobrań w ponad 100 krajach i regionach w niecały tydzień. Liczba 10 milionów nie obejmuje Chin

Mobilna wersja hitowej gry battle royale zdobyła wysoki uznanie, w tym nominacje do “Najlepszego Przełomowego Hitu” i “Najlepszej Gry Budującej Społeczność” na 2018 Google Play Awards, i była to jedyna gra nominowana do dwóch różnych nagród.

“Zespół deweloperski PUBG Mobile skupia się na dostarczaniu oryginalnego środowiska gry PlayerUnknown’s Battlegrounds na urządzenia mobilne, optymalizując interfejs użytkownika, aby gracze mobilni mogli grać zgodnie z przeznaczeniem” – powiedział PUBG Corp. “Zespół zwrócił szczególną uwagę na sterowanie i optymalizację, aby zapewnić graczom płynne, intuicyjne i wciągające wrażenia, a zespół ciężko pracuje, aby co miesiąc aktualizować grę o nowe treści.”

Ostatnio najnowsza aktualizacja gry została dodana na pustynnej mapie Miramar oraz wszystkich nowych broni i sprzętu, które z nią dołączono. Dalsze aktualizacje są planowane przez cały rok, aby ulepszyć grę podstawową.

Infografika wykazała, że ponad sześć miliardów kilometrów zostało przebiegniętych przez graczy w grze, co jest równoważne z bieganiem po obwodzie Ziemi 166,000 razy. Gracze przeżywają średnio 14,2 minuty na mecz, średnia odległość do pokonania wynosi 39 metrów, a ulubionym lądowiskiem są Pochinki.