PUBG Global Invitational przyciągnęło ponad 100 milionów widzów w jednym momencie!

PlayerUnknown’s Battlegrounds Global Invitational przyciągnęło masę widzów w zeszłym miesiącu, sygnalizując początek poważnej inwestycji w esport.

PUBG Corp. ujawnił, że impreza miała szczytowo ponad 100 milionów jednoczesnych widzów z całego świata, którzy oglądali akcje. Dotyczy to transmisji na wielu platformach transmisyjnych na żywo, w tym serwisach Twitch i YouTube.

“Jesteśmy zaszczyceni entuzjazmem fanów na całym świecie, aby doświadczyć szczytu konkurencji PUBG na PGI 2018.”, powiedział Changham Kim, dyrektor generalny PUBG Corp., w komunikacie prasowym. “Bazując na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Berlinie, poczyniliśmy znaczne postępy w zakresie udowodnienia esportowego potencjału PUBG na skalę globalną i staramy się przedstawić jeszcze bardziej solidną ofertę dotyczącą esportu w 2019 roku, gdy wdrożymy naszą stałą wizję”.

Turniej zakończył się 29 lipca, a południowokoreański zespół Gen. G GOLD został zwycięzcą turnieju z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Chiński zespół OMG wygrał część imprezy z perspektywą pierwszoosobową (FPP). Impreza odbywała się w Mercedes-Benz Arenie w Berlinie.

Oprócz dwóch głównych turniejów, PUBG Corp. zorganizowało również charytatywną rozgrywkę w Berlinie, w której 40 twórców, takich jak Shroud i Ninja, połączyło siły z 40 graczami, którzy rywalizowali o milion dolarów na wybraną przez siebie organizację charytatywną. Team Papa, w skład którego wchodzili: Evermore, Juankorea i członkowie Gen. G GOLD, wygrali to wydarzenie.

Dzięki PGI, PUBG Corp. ma teraz na celu stworzenie nowej ligi regionalnej dla esportów PUBG z pięcioletnim planem, który jest obecnie w toku. PUBG Corp. planuje wprowadzić trasy do Ameryki Północnej, Europy, Korei i Chin, aby rozpocząć nowy program podziału przychodów. Możesz o tym przeczytać w oddzielnym artykule, który znajduje się tutaj.

Szczegółowe informacje na temat ligi, które zespoły wezmą udział, i jak podział dochodu będzie działał, nie zostały jeszcze ogłoszone. Oczekujemy, że więcej informacji zostanie ujawnionych do końca roku.

Na Naszym Forum możesz podzielić się swoją opinią i emocjami związanymi z PGI 2018. Oglądaliśmy to wydarzenie i największe wrażenie zrobiła na nas przełomowa scena, na której grali zawodnicy. A Ty, oglądałeś?