Północnoamerykańskie kwalifikacje do PUBG Global Invitational rozpoczynają się 24 maja

Szczegółowy harmonogram kwalifikacji w północnoamerykańskim turnieju eliminacyjnym do PlayerUnknown’s Battlegrounds Global Invitational 2018 został opublikowany.

Kwalifikacje NA rozpoczną się 24 maja, rywalizując ze sobą 320 drużyn. Grupy zostaną podzielone na 16 lobby z drużynami, a 10 najlepszych drużyn z każdego lobby po czterech rozegranych meczach przejdzie do drugiej rundy.

25 maja rozpoczyna się druga runda, w której 10 najlepszych drużyn z każdego lobby ponownie przejdzie do trzeciej rundy rozgrywanej 26 i 27 maja. Trzecia runda będzie składać się z 80 zespołów podzielonych na cztery grupy po 20 drużyn i 10 najlepszych drużyn z każdego lobby przejdzie do finału kwalifikacyjnego w Burbank w Kalifornii.

Wielki pokaz odbędzie się w Burbank w dniach 22-24 czerwca. Ostatnie 20 drużyn spotka się tam, by rywalizować w 12 meczach w ciągu trzech dni, a trzy najlepsze drużyny awansują do ChOG w Berlinie w dniach 25-29 lipca.

W Burbank, 20 zespołów będzie rywalizować o pulę nagród w wysokości 150 000 $, a najlepsza drużyna otrzyma 32 000 $. Każda drużyna będzie jednak coś zarabiać, przy czym zespoły od 17 do 20 przyjmują do domu obrót w wysokości 2 000 $.

Etap kwalifikacji do klasyfikacji ChOG w Europie rozpoczął się w ten weekend i trwa do dziś, ponieważ PGI będzie naprawdę wydarzeniem globalnym. Europa, Ameryka Północna i Azja będą miały najwięcej zespołów z 10 regionów wybranych z trzema drużynami w regionie. Inne regiony, takie jak Korea, Chiny i Japonia, będą oferować dwa zespoły w każdym regionie.