Pierwsze rozszerzenie Sea of Thieves pojawi się 29 maja

The Hungering Deep, pierwszy z kilku darmowych rozszerzeń Sea of Thieves, wypłynie 29 maja, ogłosił Rare.

W trailerze znajduje się jednooki pirat, opowiadający historie o przerażających potworach z głębin morskich, co z pewnością jest oznaką tego, co ma nadejść. Niewiele wiemy na temat tego, co aktualizacja doda, poza “nowym zagrożeniem Al“, ale film drażni stworzeniem podobnym do rekina z ogromnymi szczękami, które połykają statki w całości. Pirat mówi nam również, że starożytni marynarze byli w stanie “przywoływać takie stworzenia“, a film przedstawia marynarzy grających na instrumentach, aby to zrobić.

Rare wcześniej obiecywali, że aktualizacja doda wielu nowych mechaników, a także nowe nagrody dla graczy. Jest to pierwsza z wielu ważnych aktualizacji na horyzoncie, z dwoma kolejnymi nadjeżdżającymi w lecie i trzema innymi przed końcem roku. Pierwsza letnia aktualizacja to Cursed Sails, która doda nowy typ statku, a druga to Forsaken Shores, która doda “niebezpieczną część świata do odkrycia“.

Aktualizacja The Hungering Deep będzie również oznaczać początek cotygodniowych wydarzeń w grze, z których każda będzie zawierała więcej nagród w świecie gry.