Pierwsze Ligowe turnieje Clash zostały opóźnione w regionach EUW, EUNE, OCE i teraz BR

Clash, nowa funkcja turniejowa League of Legends, została opóźniona w niektórych regionach po problemach technicznych z trybem.

“To nie jest wiadomość, którą każdy z nas chciałby się podzielić, ale musieliśmy opóźnić start dzisiejszych turniejów Clash w EUW(region zachodnioeuropejski)/EUNE(region północno-wschodnioeuropejski) ” – powiedział Riot Shalkar w ogłoszeniu. “Było to spowodowane nieoczekiwanymi problemami technicznymi, nad którymi pracujemy przez całą dobę, aby rozwiązać problem. Naprawa Clash’a jest naszym obecnym priorytetem.”

Każdy, kto skorzysta z biletu Clash, przedmiotu potrzebnego do wzięcia udziału w turnieju Clash, który można kupić za walutę w grze, otrzyma automatycznie zwrot pieniędzy przed nową przewidywaną datą rozpoczęcia wydarzenia, w dniu 26 maja. Ta data może się jednak zmienić jeśli Riot znajdzie więcej problemów z trybem.

Regiony EUW/EUNE nie są jednak jedynymi serwerami, w których występują problemy z trybem Clash. Wersja OCE (Oceanii) zostanie także opóźniona w związku z problemem, na który natknęło się wiele zespołów – gdy zespoły weszły do pierwszej rundy turnieju, ich gry się nie rozpoczęły i zostały z tego powodu nagrodzone stratami.

Aby zrekompensować graczom ten problem, zespół OCE będzie również zwracał pieniądze za bilety używane w Clash’u, które, przez usterkę, uniemożliwiły innym drużynom rozpoczęcie kolejnych turniejów Clash. Clash OCE ma rozpocząć się również jutro, ale Agent Mindstar z regionu OCE uważa, że nie będzie to możliwe.

“Na tym etapie nie jesteśmy pewni, czy będziemy w stanie uruchomić Clash w OCE w sobotę”, powiedział Agent Mindstar na forach Ligi OCE. “Jeśli planujesz grać, proszę, śledź ten wątek, a my zaktualizujemy go o dalsze informacje, kiedy będzie dostępny.”

Gracze NA nadal będą mogli grać w nowym trybie, gdy później zostanie on uruchomiony, chyba, że pojawią się nieoczekiwane zmiany.

Aktualizacja 25 maja, godz. 20:50 : Podczas gdy serwery Clash na NA nie są obecnie nie są obecnie niedostępne, Rioter na oficjalnym serwerze Rito LFG Discord dla Clash wspomniał, że jest możliwe, że tryb zostanie anulowany dzisiaj, jeśli nie będzie mógł znaleźć poprawki w przypadku problemu z zapleczem, który powoduje obecnie problemy w innych regionach.

Aktualizacja 25 maja, godz. 21:30 : Pierwszy dzień Clash został odwołany również na serwerze brazylijskim, zgodnie z oficjalnym kontem League of Legends BR na Twitterze.

Inżynierowie z Riot pracują obecnie przez całą dobę, aby przyjrzeć się problemowi, ale pamiętajcie, aby w ostatniej chwili odwołać wizyty na stronie internetowej Ligi.