Overwatch liczy 40 milionów graczy przed zbliżającym się eventem na drugą rocznicę gry

Zbliża się druga rocznica Overwatcha, a wraz z nią roczne uroczystości.

Blizzard przywozi mnóstwo starszych treści Overwatch, aby uczcić pierwsze dwa lata gry. Jeff Kaplan, dyrektor Overwatch ds. gier, zamieścił więcej szczegółów na temat zbliżającego się wydarzenia, które potrwa od 22 maja do 11 czerwca, w aktualizacji dla programistów opublikowanej dzisiaj na YouTube. Kaplan ujawnił również, że Overwatch osiągnął etap 40 milionów graczy; pięć milionów graczy od czasu, gdy gra osiągnęła 35 milionów w październiku 2017 roku. Wzrost z pewnością zwolnił dla Overwatch, ale ciągły wzrost graczy nadal jest dobrym znakiem dla gry.

Aktualizacja deweloperów omawia kilka szczegółów, o których już wiedzieliśmy w związku z eventem Rocznicy Overwatch – jest nowa mapa Deathmatch o nazwie Petra, konkurencyjna kolejka Deathmatch i 11 nowych skórek. Wszystkie stare sezonowe drobiazgi Overwatch powrócą również w tegorocznych pudełkach łupów rocznicowych.

“Nowe pudełko Anniversary Loot jest niesamowicie wyjątkowe, ponieważ nie tylko dostaniesz przedmiot Rocznicowy, ale także możliwość zdobycia przedmiotów z dowolnego wydarzenia sezonowego, które kiedykolwiek miało miejsce, powiedział Kaplan w filmie.

Wybierz takie bijatyki Overwatch z wcześniejszych wydarzeń sezonowych, a także Lúcioball, Junkenstein’s Revenge, Mei’s Snowball Offensive, Overwatch Uprising i Retribution i wiele więcej. Bójki, w które można grać, będą się odbywać każdego dnia w pasażu Overwatch, potwierdził Kaplan.

Jak zawsze, Kaplan dał wskazówkę do jednej z nowych skórek przychodzących z okazji rocznicy Overwatch. Projektant gry Overwatch powiedział, że pewien “wytworny dżentelmen” otrzyma oficjalną skórkę – wielu już się domyśliło, że to Doomfist.

Event rocznicy Overwatch zaplanowany jest na 22 maja do 11 czerwca.