Overwatch: Jakie aktualizacje i wydarzenia będą następne?

Wydarzenie Lunar New Year już dawno minęło. Powstanie Overwatch skończyło się. Ale nie możemy spędzić zbyt wiele czasu na opłakiwaniu naszych ulubionych wydarzeń. Treści Overwatch są ciągle rozwijane – wydarzenia, bohaterowie i mapy pojawiają się co kilka miesięcy, a aktualizacje bohaterów są przerywane między nimi.

Blizzard ma zwyczaj ponownego uruchamiania sezonowych wydarzeń Overwatch, takich jak Halloween Terror, Summer Games i Lunar New Year, Nowe treści zwykle pojawiają się wraz z tymi wydarzeniami, ale Blizzard przywołuje również stare skórki i drobne przedmioty po obniżonej cenie. Co dalej w liście?

Jakie wydarzenia nadchodzą?

Rocznica Overwatch

Po wycieku wcześnie na Twitterze, impreza Rocznicy Overwatch została potwiedzona na 22 maja. Impreza potrwa do 11 czerwca. Rocznica pierwszego roku przyniosłą mnóstwo nowych skórek i wciąż popularne emotikony taneczne. Ponad 100 nowych przedmiotów zostało dodanych do pudełek lootów, wraz z trzema nowymi mapami areny: Castillo, Black Forest i Necropolis.

Tegoroczne wydarzenie przyniesie nową mapę Deathmatch, Petrę, a także około 50 nowych drobnych przedmiotów. Blizzard powiedział, że będzie też 11 nowych skórek. Legendarne pudełka do łupów powrócą, zapewniając graczom co najmniej jeden przedmiot w rankingu legendarnym. Doomfist, Moira, i Brigitte również będą miały własne taneczne emotikony.

Poza tym Blizzard ponownie udostępnia masę treści z poprzednich wydarzeń Overwatch, Więc Lúcioball? Tak, wraca. Blizzard uruchomi również tryb rywalizacji w trybie Deathmatch dla graczy zainteresowanych testowaniem swoich umiejętności na drabinie rankingowej. Wreszcie, nowa wersja Overwatch zostanie dodana, choć cena nie została jeszcze potwierdzona. Piętnaście nowych skórek zostanie dołączonych do legendarnej edycji Overwatch, która zostanie wydana na początku wydarzenia Rocznica.

Czy nowe funkcje są po drodze?

Edytor map

Zespół programistów Overwatch jest zainteresowany udostępnieniem graczom Overwatch możliwości tworzenia własnych map, ale wciąż jest to daleko. Kaplan powiedział we wrześniu 2016 roku, że Blizzard “chciałby”, aby udostępnić więcej narzędzi dla społeczności.

“Naszym głównym problemem było to, że stworzyliśmy nowy silnik dla Overwatch” – napisał Kaplan. “Narzędzia i technologie nie znajdują się w stanie, w którym łatwo jest je upublicznić. Ciągle rozmawiamy o sposobach uzyskania mapy drogowej, która nas tam kiedyś zaprowadzi. Zarówno nasz zespół projektantów, jak i zespół narzędzi, są bardzo zainteresowani próbą uczynienia tego pewnego dnia, ale ta koncepcja nie nastąpi w najbliższym czasie.”

Mini mapa

Wkrótce będzie dostępna mini mapa dla widzów turniejów esportowych, ale Blizzard nigdy nie doda jej do zwykłego interfejsu rozgrywki. “Filozoficznie byliśmy przeciwni dodawaniu mini mapy do HUD z powodów związanych z rozrywką” – powiedział Kaplan w lutym 2017 roku. “Chcieliśmy zarezerwować momenty ‘świadomości wroga’ dla pewnych umiejętności bohatera, takich jak ultimate Widowmaker‘a lub Sonar Arrow Hanzo.

Nowi bohaterowie

Nowi bohaterowie będą wydawani co kilka miesięcy; wzór jest zwykle co trzy miesiące. Wsparcie dla czołgów Overwatch, Brigitte, zostało uruchomione wcześniej w marcu, więc minie trochę czasu, zanim zostanie ogłoszony nowy bohater.

Zachowamy ten przewodnik do przyszłych aktualizacji Overwatch, ponieważ Blizzard ogłasza więcej wydarzeń i bohaterów.