Ostatni sezon gry The Walking Dead zostanie skończony przez Skybound Games

Skybound Games, oddział Skybound Entertainment Roberta Kirkmana, ogłosił dzisiaj niesamowitą wieść. Dostali prawa do The Walking Dead: The Final Season od Telltate Games. “Podsumujemy historię Clema!” tweetowali. “Więcej szczegółów wkrótce”.

Kirkman, twórca oryginalnego serialu komediowego Walking Dead, również wygłosił go na panelu w New York Comic Con. “Udało nam się wynegocjować z Telltale Games dla naszej firmy Skybound, aby wejść i zobaczyć Sezon 4 do ukończenia.”

Oświadczenie Skybound cytowane przez IGN sugeruje, że niektórzy pracownicy Telltale będą nad nim pracować. Jest to okazja dla pracowników, z którymi została rozwiązana umowa. “Skybound będzie współpracował z członkami oryginalnego zespołu Telltale, aby ukończyć tę historię w sposób, na jaki zasługują fani” – cytowano. “Skybound będzie nadal powiadamiał fanów o statusie gry na Skybound.com, Twitterze i Facebooku“.

Drugi odcinek The Walking Dead: Final Season został wydany w zeszłym miesiącu, krótko po ogłoszeniu zamknięcia Telltale Games. Został jednak usunięty ze sprzedaży w sklepach cyfrowych. Skybound opublikował kilka gier wideo, w tym adaptację kolejnego komiksu Kirkmana, Thief of Thieves.

Jesteś zadowolony z tego, że gra TWD będzie kontynuowana? Swoją opinię na ten temat możesz przedstawić na Forum Pograjnika.