Osiem zespołów zostało zaproszonych do ELEAGUE Premier

Zbliża się kolejna edycja ELEAGUE CS:GO Premier, a tym razem impreza będzie wyglądać zupełnie inaczej.

ELEAGUE będzie gospodarzem tylko ośmiu zaproszonych drużyn w wydarzeniu Premier, które odbędzie się w dniach od 21 do 29 lipca. Jest to drastyczna zmiana w porównaniu do zeszłorocznego turnieju, który zawierał kwalifikacyjny etap online, szesnaście drużyn i cztery oddzielne weekendy na etapie grupowym. Zmiany te są prawdopodobnie wynikiem gorączkowego harmonogramu wydarzeń, z którym niektóre zespoły spotykają się co miesiąc.

Rywalizować będzie osiem aktualnych najlepszych drużyn w CS:GO. Należą do nich panujący mistrzowie Majora Cloud9, mistrzowie ELEAGUE Major 2017Astralis oraz obrońcy tytułu ELEAGUE Premier FaZe Clan. Team Liquid będzie jedną z zaledwie dwóch drużyn z Ameryki Północnej, a Mousesports, SK Gaming, Natus Vincere i Fnatic uzupełnią listę.

Format turnieju jest taki sam jak w innych międzynarodowych turniejach, z fazą grupową w stylu GSL od 21 do 25 lipca i pojedynczą eliminacją w dniach 28 i 29 lipca. Kolejną dużą różnicą w tym wydarzeniu jest to, że finał będzie best-of-five, podobnie do tego, jak ESL prowadzi swoje wielkie finały IEM i ESL One.

Pula talentów dla ELEAGUE CS:GO Premier zawiera wiele znanych twarzy, takich jak AlexMachineRichardson, SueSmixLee, James Bardolph, DanielddkKapadia, JasonMosesO’Toole, Anders Blume i JankoYNkPaunovic. Jednak ten duet casterskiHenryHenryGGreer i MatthewSadokistTrivett zostanie pominięty.

Może to być skrócona wersja wydarzeń, do których jesteśmy przyzwyczajeni, ale kiedy osiem najlepszych drużyn na świecie zderzy się ze sobą, polecą iskry.