Ogłoszono daty i lokacje Mistrzostw Świata 2018 w League of Legends

Fani League of Legends wreszcie mają konkretne informacje na temat Mistrzostw Świata w 2018 roku – choć niektóre szczegóły nie zostały jeszcze przedstawione.

Impreza rozpocznie się w Seulu, a 12 drużyn, które wezmą udział w turnieju, rozpoczną swoje mecze 1 października. Pierwsza runda rozgrywek potrwa do 4 października. W tym dniu odbędzie się jeden dzień przerwy, a najsilniejsze zespoły z play-in zmierzą się, aby zakończyć pierwszą rundę Worlds‘ów w dniach 6 i 7 października. Cztery drużyny awansują do fazy grupowej.

Gdy ostatni uczestnicy Worlds‘ów zostaną wyeliminowani za pośrednictwem fazy play-in, zespoły wyruszą do Busan, drugiego najbardziej zaludnionego miasta w kraju, by rozegrać fazę grupową. Mecze odbędą się od 10 do 17 października. Osiem zespołów awansuje do ćwierćfinałów, które odbędą się od 20 do 21 października.

Stamtąd pozostałe drużyny wezmą udział w przedostatniej przystani w Gwangju, 27 i 28 października, a ostatnie dwie drużyny odbędą podróż do Incheon. Rozgrywka pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami Ligi na świecie odbędzie się 3 listopada.

Informacje o Mistrzostwach Świata były w tym roku bardzo ograniczone. W lutym Riot ogłosił, że coroczny turniej odbędzie się w Korei Południowej, ale dalsze informacje nie zostały opublikowane do dziś. Fani przybywali na Reddita, by narzekać, choć Riot ma wyjaśnienie tych wieści.

Początkowe miejsce wybrane do finału w Incheon spadło w ostatniej chwili, zgodnie z postem Derrick‘a Asiedu, lidera wydarzeń Riot na całym świecie, na esportowej stronie gry. Odtąd Riot nadal nie ma zapewnionego miejsca. Aby temu zapobiec, Riot planuje stworzyć wieloletni harmonogram działania, aby z wyprzedzeniem zaplanować międzynarodowe turnieje.

Całkowita długość turnieju również zostaje zmniejszona, a faza grupowa trwa tylko osiem dni, a nie dwa tygodnie. Ćwierćfinały zostaną ukończone w dwa dni, a nie cztery. Miało to zmniejszyć ilość czasu, jaki zawodowi gracze musieli spędzić na drodze, zgodnie z postem Riot.

Październik jest najbardziej ruchliwym miesiącem w roku dla fanatyków Ligi, więc oznacz swoje kalendarze i zacznij przygotowywać się na nieunikniony szum, który towarzyszy każdym Mistrzostwom Świata.