Nowy Event Pass brzmi jak Karnet Bitewny z Fortnite’a, PUBG Serwer Testowy!

PlayerUnknown’s Battlegrounds otrzymuje płatne, czasowe wydarzenie zwane Event Pass, gdzie gracze wypełniają cele tej “przepustki”, aby zdobyć nagrody!

Sednem Event Pass‘u są misje, które gracze będą mogli wykonać w grze. Nie podano żadnych przykładów, ale PUBG Corp. powiedział, że będą “dziesiątki zadań”, w tym dzienne, tygodniowe i specyficzne, specjalnie dla Sanhok‘u cele.

“Podobnie jak system skrzynek i kluczy, będziesz w stanie uzyskać nagrody w systemie Event Pass niezależnie od tego, czy dokonałeś zakupu” – wyjaśnia PUBG Corp w obszernym poście na blogu. “Jeśli nie zapłaciłeś/aś za przepustkę, możesz tymczasowo odblokować wiele przedmiotów (i trwale zdobyć jeden specjalny przedmiot), ale możesz również na stałe odblokować mnóstwo ekskluzywnych przedmiotów, płacąc, aby odblokować karnet i wypełnić pewne misje do ‘podwyższenia poziomu’ Twojej przepustki.”

PUBG Corp. powiedzieli, że gracze będą mogli grać w misjach, jeśli nie będą chcieli kupić przepustki, a postępy misji zawsze będą śledzone. W ten sposób, jeśli gracze chcą zachować zdobyte łupy, mogą za nie zapłacić nawet po ich darmowym wykonaniu.

Event Pass brzmi bardzo podobnie do Bitewnego Karnetu w Fortnite. W drugiej grze Battle Royale gracze mogą awansować swoje przepustki, by zdobyć nagrody za darmo, ale większość odblokowań jest w płatnej wersji. Co tydzień pojawiają się wyzwania, które pomogą w awansowaniu Battle Pass’u, a gracz powróci do gry, aby ją ukończyć.

Twórca PUBG powiedział, że zastanawiał się nad wieloma pomysłami, jak na przykład publikowanie nowych treści w płatnym formacie DLC, oraz jak wpłynęłoby to na drobne nagrody bazujące na niedoborze. Ostatecznie zespół zdecydował się na Event Pass.

Pierwszy moment pojawienia się Event Pass’u odbędzie się podczas wydania mapy Sanhok 22 czerwca, a wygląd ustawiony na karcie w grze, pasować będzie do motywu nowej mapy. Wydarzenie ukaże się w tym samym dniu i potrwa około czterech tygodni.

Nagrody udostępnione w przepustce nie będą możliwe do handlu i nie zostaną udostępnione do odsprzedania na rynku Steam.