Nowy esportowy stadion zostanie otwarty w Kanadzie

Myesports Ventures Ltd. otwiera stadion esportowy w Vancouver, w Kanadzie.

Według informacji prasowej, Gaming Stadium pojawi się w Vancouver w 2019 roku. Gracze “w każdym wieku i poziomie umiejętności” będą mogli uczestniczyć i oglądać turnieje przez cały rok.

“Dzisiaj nadszedł ekscytujący dzień dla mnie i dla całego zespołu na Gaming Stadium. Pracowaliśmy ciężko, aby to osiągnąć”, powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Dan Cybak. “Nasz zespół składa się z osób, które od lat organizują i biorą udział w turniejach w tym mieście, zbudowaliśmy grupę, które obejmuje wszystkie aspekty esportu, który jest naprawdę zbudowany przez graczy dla graczy”.

Gaming Stadium ma pomieścić 2150 widzów, z miejscem do gier zaopatrzonym w 40 zestawów. Pojawi się także “strefa swobodnego wyboru“, do której gracze będą mieli dostęp, a także “pełny obiekt nadawczy” i obszar usług gastronomicznych.

Dyrektor operacyjny Matthew Low powiedział, że Gaming Stadium skupi się na czymś więcej niż tylko na ważnych wydarzeniach, aby “kultywować kolejnych świetnych graczy“. Oznacza to hosting lig na wszystkich poziomach umiejętności, a także możliwości coachingu dla graczy zainteresowanych ulepszeniem swoich ulubionych gier.

Wydarzenia nie zostały jeszcze ogłoszone dla Gaming Stadium, ale wiceprezes ds. Sprzedaży i marketingu, Spiro Khouri, powiedział, że “kilka świetnych marek jest już dostępnych na pokładzie do premiery stadionu w 2019 roku. Oczekuje się, że więcej informacji będzie miało miejsce w czołówce otwarcia The Gaming Stadium.

“To zmieni krajobraz esportu w Vancouver“- powiedział Cybak.