Nadchodzi czwarty sezon Overwatch BEAT Invitational

Popularny społeczny turniej Overwatch został przedłużony na czwarty sezon

Czwarty sezon Overwatch BEAT Invitational ma się odbyć 28 i 29 maja. Siedem zespołów zostało już potwierdzonych – Bye Week , NRG Esports, Grizzlys Esports, Last Night’s Leftovers, Simplicity, EnVision Esports, i No Clout. Oczekuje się, że jeszcze jedna drużyna zostanie wkrótce ogłoszona.

Zauważalnie brakuje w składzie akademii zespołu Philadelphia Fusion, Fusion University, który wygrał turniej w zeszłym sezonie. Fusion University właśnie wygrywa wielką wygraną w północnoamerykańskim turnieju Overwatch Contenders. Drużyna EnVision Esports zajęła czwarte miejsce w tym turnieju, którego finały odbyły się w Polsce na początku maja.

EnVision Esports zajął drugie miejsce w trzecim sezonie BEAT Invitational, a po nim No Clout i Chicken Ranch Pizza. Pula nagród pozostaje taka sam, z 6 600 $ dla czterech najlepszych drużyn. Pierwsze miejsce zdobędzie 3 000 $, następnie 1 800 $ za drugie, 1 200 $ za trzecie i 600 $ za czwarte.

Fani Overwatch mogą obejrzeć turniej na kanale Twitch BEAT Esports. Społeczność Overwatch’a liczy, że AndrewZP Rush i Jason Kaplan, poprą to wydarzenie.

Overwatch BEAT Invitational jest jednym z niewielu turniejów drugiego poziomu Overwatch poza oficjalnymi wydarzeniami Blizzarda. Początkowy sezon turnieju odbył się w 2016 r., a drugi sezon turnieju w 2017 r. Overwatch BEAT Invitational od dawna był nieodłącznym elementem społeczności Overwatch, kiedy brakowało wydarzeń w Ameryce Północnej i Europie.