Metro Exodus opóźnione na PS4, Xbox One i PC

Metro Exodus, trzecia gra z serii survival/ horror/ strzelec i pierwsza z bardziej ekspansywnym światem, została opóźniona. Gra na PlayStation 4, Xbox One i PC została pierwotnie uruchomiona w tym roku, ale będzie dostępna w pierwszym kwartale 2019, zgodnie z informacją prasową THQ Nordic. To działa do pewnego czasu w okresie od stycznia do marca 2019 roku.

W komunikacie prasowym THQ Nordic nie przedstawił uzasadnienia ani przyczyny, dlaczego gra została opóźniona.

Podobnie jak poprzednie gry Metro, główną rolę w Exodus odgrywa Artyom, który ucieka z ruin moskiewskiego metra z grupą ocalałych. Wydawca Deep Silver twierdzi, że gra będzie “przeżyciem z życia w arenie”, a gracze będą eksplorować duże, nielinearne poziomy w historii obejmującej cały rok.

Exodus został ogłoszony podczas E3 2017 z trailerem, który pokazał Artema w zapadniętym tunelu wypełnionych szkieletami. Następnie wyszedł na otwartą przestrzeń i walczył ze zmutowaną bestią, szczurem. Kolejny zwiastun wydany podczas The Video game Awards w grudniu 2017 r. pokazał jeszcze więcej zmutowanych stworzeń i niegościnnych środowisk.

Pierwsza gra Metro, Metro 2033, ukazała się w 2010 roku. Najnowszy wpis w serii Metro: Last Light z 2013 roku, więc nadszedł czas na nową grę. Franczyza została stworzona i jest rozwijana przez 4A Games, w oparciu o prace rosyjskiego autora Dmitry Glukhovsky’ego.