Mapa PUBG Savage oficjalnie nazywa się Sanhok i będzie rozpoczęta publiczną testową rundą w ten weekend !

Trzecia mapa PlayerUnknown Battlegrounds ma teraz oficjalną nazwę, ogłoszoną dzisiaj przez PUBG Corp.

Deweloper ujawnił, że mapa o tematyce tropikalnej, znana wcześniej pod nazwą Kryptonim: Savage, będzie oficjalne nazywana Sanhok. Tytuł lokalizacji jest inspirowany pochodzeniem mapy, która z kolei inspirowana jest rozmaitymi wyspami z południowo-wschodniej Azji.

Nazwa jest w rzeczywistości połączeniem dwóch różnych słów – tajskiego słowa dla zabawy, które jest wymawiane jako “sah-nook“, a filipińskie słowo oznaczające kurczaka, które jest wymawiane “mah-nok“. Dwa słowa połączone, zabawa i kurczak, tworzą Sanhok. 

Oprócz nazwy, PUBG Corp. ogłosiło także, że wszyscy będą mogli zabrać w Sahnok, gdy powróci do następnej rundy testów. Closed Experimental Server otworzy się dla wszystkich, którzy posiadają PUBG na PC, a nowy serwer pojawi się wkrótce w bibliotekach Steam właścicieli.

Kolejna runda testów Sahnok’a rozpoczyna się w czwartek, 11 maja, o godzinie 4 nad ranem. Będzie on dostępny tylko przez kilka dni w tej rundzie testów, ponieważ będzie trwał przez weekend i będzie zamknięty w poniedziałek, 14 maja o godzinie 13.

Sanhok może być najlepszym dodatkiem do PUBG od dłuższego czasu, ponieważ mniejsza mapa inspiruje rozgrywkę bardziej zorientowaną na działanie. Jest jeszcze wiele punktów grabieży i strategii, ale szybsza rozgrywka jest powiewem świeżego powietrza dla zwykłej metodycznej prędkości PUBG.

“Podczas, gdy pełne uruchomienie Sanhok jest już tylko kilka miesięcy od nas, spodziewamy się wprowadzić wiele zmian w oparciu o opinie, które dają nam testerzy, więc proszę, weź udział!” powiedział PUBG Corp.