Major Valve w CS:GO wraca na IEM Katowice !

W przyszłym roku ESL będzie gospodarzem 14. Majora w Counter-Strike: Global Offensive.

IEM Katowice ma być kolejnym majorem po wydarzeniu FACEIT w Londynie, a jest to pierwszy major w 2019 roku. To pierwszy major ESL od ESL One w Kolonii w 2016 roku, a także trzeci Major Valve w Katowicach, w Polsce od 2015 roku. W ubiegłych latach, Majory zostały przyznane innym organizatorom turniejów, takim jak FACEIT, ELEAGUE i PGL.

Event będzie następować po niedawno zmienionym głównym formacie 24 drużyn walczących o nagrodę pieniężną w wysokości 1 miliona dolarów. Każdy etap będzie jednak odbywał się w różnych miejscach w Katowicach, nieco inaczej niż jego poprzednicy, ELEAGUE Boston i FACEIT London. ELEAGUE Boston miał swoje pierwsze etapy w Atlancie w stanie Georgia, a ostatni w Bostonie w stanie Massachusetts, podczas gdy cały FACEIT London ma się odbyć w SSE Arena.

Terminy dla Nowych Konkurentów, Nowych Legend i Nowych Mistrzów są następujące :

  • Etap Nowych Konkurentów : od 14 do 20 lutego w ESL Arena
  • Etap Nowych Legend : od 21 do 24 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC)
  • Etap Nowych Mistrzów : od 28 lutego do 3 marca w Spodku

IEM Katowice urosły do rangi jednego z najbardziej znanych esportowych turniejów na świecie” – powiedział wiceprezes ESL, Michał Blicharz. “Spodziewamy się, że połączenie dziedzictwa IEM z powagą Mistrzostwa Major Valve podniesie turniej do tego, że będzie najbardziej niesamowitym wydarzeniem IEM w historii.”

Drużyny będą rywalizować we wrześniu na FACEIT Major, a najlepsze zespoły zarezerwują sobie miejsca w kolejnej imprezie w Katowicach.