Liczba graczy PUBG spadła poniżej miliona

Liczba graczy PlayerUnknown’s Battlegrounds się maleje, według SteamDB. Gra zbliża się do miliona graczy po raz pierwszy od ponad roku.

Obecna liczba graczy wynosi około 960 000, czyli 40 000 graczy brakuje do miliona. Ten spadek ściśle pokrywa się z wydaniem wersji beta trybu Blackout w Call of Duty: Black Ops 4. Zbieg okoliczności? Prawdopodobnie nie.

PUBG był jednym z głównych czynników napędzających szaleństwo battle royale w ciągu ostatniego roku. Jednak grze nie udało się utrzymać dużej liczby graczy ze względu na czynniki wewnętrzne i zewnętrzne.

Przede wszystkim gra musiała znosić wielu twardych konkurentów, którzy wpłynęli na jej liczbę, a najbardziej oczywistym jest Fortnite. Nadchodzące Call of Duty, Battlefield i inne gry również powoli zaczęły wykorzystywać ten gatunek, tworząc tryby dla swoich gier. Gra zawiera także błędy i problemy z wydajnością, które zmusiły PUBG Corp do stworzenia kampaniiNaprawić PUBG.

W wiadomościach pojawiają się również ujawnienia, które przedstawiły czwartą, śnieżną mapę PUBG wraz z nowym pojazdem. Mapa ma podobno sześć na sześć kilometrów, czyli jest większa niż Sanhok. Jest jednak mniejsza od pozostałych pozostałych dwóch dostępnych obecnie map. Więcej o śnieżnej mapie możesz przeczytać tutaj.

Ty też jesteś graczem PUBG i jesteś częścią jego społeczności? Na Forum Pograjnika z pewnością znajdziesz kogoś, z kim będziesz mógł porozmawiać o tej grze.