League of Legends wśród tytułów esportowych potwierdzonych na Igrzyska Azjatyckie w 2018 roku

Azjatycka Federacja Esportowa (AeSF) potwierdziła, że popularna MOBA League of Legends znajdzie się wśród esportów zatytułowanych na tegorocznych Igrzyskach Azjatyckich, które odbędą się w Indonezji w sierpniu, według raportów.

Podobnie jak League of Legends, w konkursie pojawi się również ulubiony oldschoolowy Starcraft II, główny tytuł strategii kartowej Hearthstone, gra sportowa w Pro Evolution Soccer oraz dwa mobilne tytuły, Clash Royale i Arena of Valor (z których ostatnia jest luźno oparta na League of Legends, który wraz z Clash Royale jest własnością tego samego międzynarodowego konglomeratu jak Liga, Tencent).

Według komunikatu prasowego Travisa Gafforda, dziennikarza esportowego znanego na scenie League of Legends, finałowa runda League of Legends odbędzie się pod koniec sierpnia. 

“Jesteśmy zaszczyceni, że League of Legends zostało wybrane na Igrzyska Azjatyckie”- powiedział Jarred Kennedy, współprzewodniczący Riot Esports w wydaniu. “Reprezentowanie swojego kraju na igrzyskach olimpijskich jest marzeniem wielu sportowców na całym świecie, a dzięki temu marzenie jest o krok bliżej rzeczywistości dla najlepszych w naszym sporcie, podziwiamy i szanujemy wartości ruchu olimpijskiego i oczekujemy wspierania Olimpijskiej Rady Azji w doprowadzeniu tego konkursu do sukcesu.”

Wydaje się, że olbrzymi turniej jest przygotowany do kwalifikacji, a 45 narodów i regionów zaproszono do udziału w lokalnych kwalifikacjach do Regionalnych Mistrzostw Azji w czerwcu. Jako gospodarz Indonezja otrzyma automatyczne zaproszenie, a zwycięzcy z Azji Południowo-Wschodniej, Azji Południowej, Azji Środkowej i Azji Zachodniej również otrzymają zaproszenie. Kwalifikator Wschodnioazjatyckiej – która obejmuje między innymi regionalne potęgi Chiny i Koreę Południową – zaoferuje trzy miejsca kwalifikacyjne zgodne z poziomem konkurencji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Azjatyckich Igrzysk w 2018 roku, wejdź na oficjalną stronę: https://asiangames2018.id/