League of Legends przekroczyło próg miliona widzów na Twitchu podczas finałów Azjatyckich Igrzysk

Mówiąc o domniemanych cięciach budżetowych na Worlds’ach i żyjąc każdego dnia w cieniu Fortnite w rankingach widzów, fani League of Legends przypomnieli o sobie wczoraj, że ich gra w rzeczywistości nie umiera. Przynajmniej jeszcze nie.

Podczas finałów Igrzysk Azjatyckich między Koreą a Chinami oglądalność Twitch w dziewięcioletniej grze MOBA przekroczyła milion jednoczesnych widzów. Przewyższyło to każdą inną grę na platformie streamingowej. Nawet milion osób mogło zobaczyć JianUziZi-Hao odbierającego drugie międzynarodowe trofeum w 2018 roku, wygrywając dla Chin. Nie wszyscy z tych miliona ludzi oglądali Igrzyska Azjatyckie, ale zdecydowanie większość z nich.

Istnieje wiele spekulacji na temat tego, dlaczego tak wiele osób dołączyło się do transmisji. Najczęstszą odpowiedzią wydaje się być to, że China Central TV, firma, która ma prawa do transmisji całych Igrzysk Azjatyckich, zdecydowała się nie transmitować żadnej z gier Ligi Legend z tego wydarzenia. Oznacza to, że fani z Chin i innych krajów potrzebowali gdzieś pójść, zgodnie z jednym komentarzem na Reddicie.

Ponadto wszystkie inne chińskie transmisje z tego wydarzenia zostały usunięte z tradycyjnych witryn nadawczych w celu ochrony praw CCTV. To pozostawiło Twitcha jako ostatnią szansę oglądania gier przez fanów.

Te wysokie liczby, miejmy nadzieję, posłużą jako dowód na kolejne Azjatyckie Igrzyska, by przekonać telewizję CCTV do nadawania jej samej. Wyraźna jest liczba fanów, którzy dbają o to, by zrobić wokół niej szum. Należy również przypomnieć, że kanał Riot Games na Twitchu był pierwszym kanałem na tej platformie, który osiągnął miliarda wyświetleń, o czym szczegóły znajdziesz tutaj.

Oczywiście, wszyscy 1.046 miliona ludzi nie oglądało Igrzysk Azjatyckich, ale większość z nich była i większość z nich prawdopodobnie powtórzyłaby to. To znaczy, oczywiście, jeśli Liga pojawi się na tej imprezie następnym razem.

Oglądałeś Azjatyckie Igrzyska w League of Legends? Przyczyniłeś się do sukcesu Riot Games? Swoją opinię o Lidze Legend możesz przedstawić na redakcyjnym Forum.