Katowice będą wspierać IEM do 2023

Rada Katowic zagłosowała nad ustawą, które obejmie współorganizowanie i promocję polskiego miasta w serii Intel Extreme Masters (IEM) do 2023.

W celu przekwalifikowania turnieju w swoim mieście, rada przeznaczyła 12,5 miliona złotych na promocję IEM w mieście przez następne pięć lat. Obecna rada Katowic nie sprecyzowała, w jaki sposób planuje promować wydarzenie. Około dwóch milionów złotych z całości trafi tylko w sam przyszłoroczny turniej.

Obecna umowa miasta Katowice z ESL, która sprowadza IEM do miasta, miała zakończyć się po wydarzeniu w marcu 2019 r. Rada zadecydowała, że IEM będzie jednak kontynuowany w tym mieście przez następne pięć lat.

Kolejny rok to wielka szansa dla IEM Katowice, ponieważ na tym wydarzeniu odbędzie się 14. Major w Counter-Strike: Global Offensive. Będzie to pierwszy Major ESL od ESL One w Kolonii z 2016 roku.

Majory to najważniejsze turnieje roku w kalendarzu CS:GO. Te wydarzenia zostały przyznane wielu organizatorom turniejów przez wiele lat, w tym FACEIT i ELEAGUE.

Każdy etap katowickiego Majora będzie się odbywać w różnych miejscach w całym mieście, co różni się od poprzednich lat. Zwykle wszystkie mecze na IEM są rozgrywane w jednym miejscu, ale to się teraz zmienia. Lokalizacje miejsc dla IEM Katowice 2019 nie zostały jeszcze ogłoszone.

Ty również nie możesz się doczekać najważniejszego esportowego wydarzenia w Polsce? Swoje oczekiwania wobec IEM Katowice 2019 możesz wygłosić na pograjnikowym Forum.