Jak podarować przedmioty w Fortnite

Epic Games zaprezentowało w poniedziałek możliwość rozdawania sobie nawzajem drobnych przedmiotów w Fortnite.

Podczas gdy od dawna mówiono o tej zmianie, deweloper Fortnite oficjalnie wprowadził w poniedziałek testową wersję systemu wysyłania prezentów, który zostanie na tydzień. Gracze na wszystkich platformach innych niż iOS będą mogli kupować prezenty dla przyjaciół przez przyszły tydzień i prawdopodobnie będą mogli robić to wciąż, gdy funkcja powróci w późniejszym terminie.

To bardzo prosty proces rozdawania prezentów znajomym. Gracze muszą przejść do Sklepu z Przedmiotami i wybrać dowolny dostępny przedmiot, który zachęci graczy do kupienia go dla siebie lub kupienia go w prezencie. Po wybraniu opcji upominku gracze mogą wybrać, do którego przyjaciela ma je wysłać, wraz z osobistą wiadomością.

Jeśli nie możesz wysłać prezentu do konkretnej osoby lub kogokolwiek, upewnij się, że masz włączone uwierzytelnianie wieloskładnikowe. Musisz też mieć w znajomych osobę obdarowywaną przez co najmniej 48 godzin. Możesz obdarować maksymalnie do trzech prezentów dziennie.

A jeśli nie interesuje Cię obdarowywanie innych, możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojego konta.

Wersja próbna wysyłania przedmiotów w postaci prezentów będzie trwać przez tydzień, według Epic. I możemy całkiem spokojnie założyć, że wróci szybko, gdyż zbliżają się święta.