Jak obejrzeć Letni Split NA LCS

Północnoamerykańskie Mistrzostwa w League of Legends, czyli NA LCS, to dwuczęściowa coroczna liga franczyzowa, która pozwala 10 drużynom konkurować ze sobą, aby zdobywać punkty podczas Mid-Season Invitational i Mistrzostw Świata.

Te dwa turniejenajważniejszymi międzynarodowymi wydarzeniami ligowymi na świecie, z których te ostatnie są najważniejsze z największą pulą nagród i mają wpływ na grę jako całość.

Jeśli mieszkasz w Ameryce Północnej i dopiero wchodzisz do gry, a może grasz od jakiegoś czasy i po prostu nie zobaczyłeś esportowej gry, jesteśmy tutaj, aby pokazać Ci, jak możesz to zrobić. Oprócz tych ogromnych turniejów, 10 drużyn z Ameryki Północnej również bierze udział w turniejach regionalnych, z własnymi pulami nagród i wieloma prawami do chwalenia się.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tegorocznym NA LCS.

10 zespołów

Wszystkie 10 drużyn ligi regionalnej NAfranczyzowe. Oznacza to, że nigdzie się nie wybiorą i nie muszą obawiać się, że zostaną wyrzuceni z ligi przez zespół amatorów w dowolnym momencie. Jedynym czasem w którym ryzykują, że zostaną wyrzuceni, jest to, że często przegrywają – i nie chodzi nam o to, że tracimy dużo podczas jednego sezonu, mamy na myśli, że wiele stracimy konsekwentnie w ciągu kilku lat.

Ten niższy poziom ryzyka oznacza, że każdy zespół może zabezpieczyć większych sponsorów, aby pomóc w tworzeniu treści, zarządzaniu graczami, większym wynagrodzeniu dla graczy i wielu innych. Wybierz drużynę, której możesz kibicować, i przyzwyczaj się do niej, bo nigdzie się nie wybiera.

10 zespołów NA LCS to: 

  • Team Liquid
  • Echo Fox
  • 100 Thieves
  • FlyQuest
  • CLG
  • TSM
  • Cloud9
  • OpTic Gaming
  • Golden Guardians
  • Clutch Gaming

Dwa splity

Północnoamerykańska Liga podzielona jest na dwie połowy, Wiosenny i Letni Split. W każdym splicie jest 10 konkurencyjnych tygodni, które prowadzą do playoff‘ów, a ostatecznie do finałów każdej połowy roku. Zwycięzcy finału Wiosennego Splitu reprezentują cały region podczas Mid-Season Invitational i mają szansę na przejście do Worlds‘ów pod koniec roku, który jest większym z dwóch międzynarodowych turniejów.

Aby zabezpieczyć sobie miejsce w Worlds‘ach, zespoły otrzymują punkty za wysokie umieszczenie w tabeli na koniec każdych playoff‘ów splitu. Jeśli drużyna wygra Letni Split, ma zagwarantowane miejsce. Drugi spot jest zarezerwowany dla drużyny z największą liczbą punktów na końcu obu splitów, a trzeci zespół zostaje wyłoniony przez Gauntlet, który jest regionalnym mini-turniejem kwalifikacyjnym, który decyduje o trzecim i ostatnim pretendencie do Worlds‘ów z regionu NA.

Podczas Letniego Splitu trzy najlepsze drużyny z Wiosennego Splitu rywalizują z europejską siostrzaną ligą w znacznie mniej poważnym turnieju, zwanym Rift Rivals. Podczas tej imprezy nie ma wiele do zaoferowania, ale to najlepsze, aby najlepsi w regionie mieli szansę zrównać się z innym regionem poza wydarzeniem major.

Każdy split trwa od trzech do czterech miesięcy, w tym w przypadku playoff’ów.

Transmisja

Istnieją dwa wspaniałe miejsca w internecie, w których można oglądać oficjalne transmisje zarówno Wiosennych, jak i Letnich Splitów. Pierwszym i najbardziej popularnym jest oficjalny kanał Riot Games na Twitch‘u. Jeśli znasz Twitch‘a, jest to bardzo standardowe. Jeśli śledzisz ten kanał, możesz otrzymać powiadomienie, gdy sezonowe gry będą transmitowane w każdą sobotę o 23:00 i niedzielę o godzinie 21:00. Czasy mogą się różnić w regionalnych turniejach.

Drugą lokacją transmisji jest oficjalny kanał esportów Riot na Youtube. Tutaj nie otrzymasz..czaru, który nazywamy Twitch’em, ale wygląda na to, że ta transmisja ma nieco lepszą jakość. Różnica jest jednak nieznaczna i prawdopodobnie ma związek z platformą, a nie z własnymi ustawieniami transmisji Riot.

Aby zobaczyć, kiedy gra Twoja nowa ulubiona drużyna, koniecznie sprawdź oficjalny harmonogram Riot.

Możesz również sprawdzić Nasze forum, na którym możesz zareklamować swój kanał na Youtube czy Twitch‘u, a kto wie, może ten ruch przyniesie Ci widzów.