Jak obejrzeć FACEIT Major 2018 w Londynie

W środę, 5 września, rozpoczyna się długo oczekiwany FACEIT Major: Londyn 2018, 13. Major w CS:GO w historii tytułu FPS. W ciągu września zobaczymy w sumie 24 drużyny, które rozegrają grę w trzech oddzielnych etapach, a wszyscy patrzą na jeden przedmiot – główne trofeum.

Impreza z pulą nagród o wartości 1 000 000 $ składa się z trzech etapów: Nowi Pretendenci, Nowe Legendy i wreszcie Nowi Mistrzowie. Nowi Pretendenci, wcześniej główny kwalifikator offline, odbędzie się z 16 drużynami, w formacie szwajcarskim, z pięcioma rundami, z których ostatnia będzie best-of-three (BO3). Poniżej znajduje się etap Nowe Legendy, dawniej Faza grupowa, gdzie zostanie określonych sześć legend FACEIT Major. Na wcześniejszych Majorach liczba pojawiających się Legend wynosiła osiem, jednak Valve dokonał korekty systemu w czasie zbliżającego się IEM Major 2019 w Katowicach. Podsumowaniem Majora jest etap Nowi Mistrzowie, dawniej Playoff‘y, w których osiem Legend walczy, by ustalić jedyny skład, który ma zasiąść na tronie. Wszystkie mecze, w tym wielki finał, są rozgrywane best-of-three (BO3).

Wszystkie te działania mają miejsce we wrześniu. Oto różne sposoby, w jakie możesz oglądać i wspierać swoją ulubioną drużynę:

Dla tych, którzy nie znają sposobu korzystania z klienta GOTV, poniżej znajdują się zwięzłe instrukcje, jak go uruchomić.

  1. Włącz Counter-Strike: Global Offensive
  2. Wybierz “Oglądaj mecze i turnieje” w lewym panelu bocznym.
  3. Wybierz “FACEIT London 2018” na górnym pasku
  4. Wybierz “Mecze” z menu rozwijanego

Ty również oczekujesz z niecierpliwością tego wydarzenia? Jesteś ciekawy formy Virtus.pro na tym turnieju? Rozpocznij dyskusję o tym Majorze na Forum Pograjnika, a z pewnością znajdzie się ktoś, z kim będziesz mógł porozmawiać na ten lub inny temat.