Jak bardzo nowa aktualizacja PUBG wpłynie na metę

Największy patch PUBG jest już dostępny i może mieć poważne konsekwencje dla sceny pro.

Od pewnego czasu mamy znaczącą poprawkę do PlayerUnknown Battlegrounds lub przynajmniej taką, która miała duży wpływ na sposób, w jaki gracze grają. Od miesięcy utknęliśmy w mecie M416: gdzie prawie wszyscy, którzy mogli, użyliby tej broni jako podstawowej. Niektórzy mogliby nawet uruchomić podwójne M4, z ładnym celownikiem optycznym 8x, co było w zasadzie lepszym karabinem snajperskim.

Dzięki magii PUBG, meta nigdy nie stała się tak zwietrzała jak, powiedzmy, MOBA – która mając tych samych bohaterów, co każda gra może zrobić dla żmudnego oglądania – ale obserwując każdego, kto szuka tego samego sprzętu, każdy mecz zaczynał być trochę nudny.

Teraz mamy nową poprawkę, która najczęściej odnosi się do aktualizacji 12., a wraz z nią pojawiają się zmiany prawie we wszystkim, plus kilka fajnych nowych dodatków na wierzchu. Mamy nową broń, nowy pojazd, mnóstwo nowych przywiązań, trochę przerobionych mechanik pływackich i zmieniające się zmiany balansu broni.

Zmienia się ranking obrażeń AR

Nie jesteśmy do końca pewni, jak wielki wpływ będzie miała ta zmiana, ponieważ nadal spodziewamy się, że M416 będzie dośćpopularny wśród profesjonalnych graczy, ale w karabinach szturmowych nastąpiła ogromna zmiana równowagi. M416, M16A4, SCAR-L i AUG odnotowały, że ich obrażenia podstawowe spadły do 43, a AK i Groza pozostały na poziomie 49. SCAR-L, M16A4 i M416 miały przedłużony o 30 procent czas przeładowania, podczas gdy AK został zwiększony o 10 procent, a odrzut dla wszystkich AR oprócz AK został zwiększony.

Oznacza to, że AK jest o wiele bardziej atrakcyjną perspektywą, a nie tylko czymś, co należy wykorzystać, jeśli amunicja 5.56 jest na wagę złota, jak miało to miejsce od miesięcy. Spodziewamy się, że będzie nieco więcej zmian związanymi z AR-kami wśród profesjonalnych graczy. Usunięcie 8x lub większych celowników optycznych ze wszystkich AR sprawia, że uruchamianie podwójnych AR jest mniej atrakcyjne.

W mieście obowiązuje nowy priorytet

Jedną z największych niespodzianek było dodanie trzech nowych uchwytów, które pasują niemal do każdej broni, jakiej można się spodziewać. Lekki uchwyt zwiększa czas odzyskiwania odrzutu, ale sprawia, że broń jest stabilniejsza i znacznie większa szybkość przejścia do ADS. Wreszcie, Half Grip zmniejsza odskok w pionie i poziomie, zmniejsza czas powrotu odrzutu i sprawia, że broń jest mniej stabilna. Stare uchwyty kątowe i pionowe pozostają bez zmian.

Walcz na każdym dystansie dzięki 3x i 6x

8x może zostać usunięty z AR-ek, co oznacza, że musisz podnieść DMR lub snajpera, aby trafić te długie dystanse, ale dodanie 3x i 6x zakresów oznacza, że walka stała się trochę łatwiejsza, niezależnie od zasięgu. 6x jest tym, którego naprawdę potrzebujesz, ponieważ może również działać z prędkością 3x, oferując doskonałą dokładność na długim dystansie i solidną opcję w zakresie od średnich do bliskich.

Mam nadzieję, że powinno to oznaczać, że gracze są bardziej otwarci na walkę na wszystkich dystansach, ponieważ 6x obejmuje dziwną ziemię, gdzie 4x na AR nie wystarcza, ale 8x to o wiele za dużo. Te dodatki, w połączeniu z nową umiejętnością zmiany koloru i sieci niektórych zakresów, powinny sprawić, że oglądanie będzie trochę bardziej interesujące, ponieważ nie będziemy patrzeć na ten sam zakres w kółko.

Nie ma już kasków poziomu trzeciego w każdej grze

W pro arenie hełm poziomu trzeciego był jednym z najcenniejszych przedmiotów w grze. To może uratować cię od śmierci w wielu sytuacjach i w elitarnej rywalizacji, która jest kluczowa – każdy uderza w głowę. Czasami wydawało się, że brak hełmu poziomu trzeciego było wyrokiem śmierci. Zostały one jednak sprowadzone tylko do skrzyń, co oznacza, że będziesz musiał jechać na ryzykowne obszary, aby je zdobyć i w konsekwencji będzie ich mniej w każdym meczu. Może to oznaczać, że gracze są mniej otwarci na podglądanie na początku aktualizacji, ale kiedy wszyscy przyzwyczają się do zmiany, powinno to oznaczać więcej pojedynczych ujęć i napiętych walk.

Kontrowersyjne zmiany

Jest kilka zmian w patchu 12, które już wydają się trochę kontrowersyjne. Na przykład celowe uderzenie zostało dostosowane w zależności od ilości otrzymanych obrażeń. Im większe obrażenia, tym więcej drgań ekranu.

Na obywdu mapach pojawia się mnóstwo nowych graffiti. W przeważającej części są całkiem fajne, ale niektóre z nich powodują problemy, szczególnie takie, które wyglądają jak w pełni wyposażony odtwarzacz. Wielu przyznało się do tego, że została oszukana, sądząc, że jest prawdziwym graczem i rozpyla cenne pociski w ścianę.

Ostatecznie, taktyka ukrywania się pod wodą na minutę nie występuje, ponieważ pływanie zostało zmienione. Maksymalny czas zanurzenia bez obrażeń spadł z 35 do 15 sekund, a teraz trwa cztery sekundy pod wodą, aby odzyskać oddech, co oznacza, że nie można już ukrywać się pod wodą, aby uniknąć walk.

Wszystko inne

Istnieje wiele innych zmian w tej poprawce. Po pierwsze, łodzie zatonęły, kiedy wysadzono je w powietrze, chociaż trudno przewidzieć, jaki będzie miała wpływ na profesjonalną metę. Jedną z nowości, która z pewnością wpłynie na tę metę, jest jednak nowy karabin DMR, lustrzanka. Jest to karabin 7,72 z wieloma podobieństwami do SKS, ale oferuje większe obrażenia bazowe i dużo więcej odrzutu. Może stać się popularnym wyborem dla doświadczonych graczy, a wraz ze zmianami w załącznikach DMR (mogą teraz posiadać załączniki AR), może oznaczać, że widzimy dużo więcej tego typu broni w dużych ligach.

Jest też nowy pojazd dostępny wyłącznie na Miramar. Mirado to klasyczny muscle car, który świetnie radzi sobie na drodze, ubogi w górzysty tereni i który prawdopodobnie nie zmieni się za bardzo. W końcu nowy obszar oaz w północnej części Miramaru został rozbudowany i ulepszony, co oznacza, że istnieje więcej powodów, aby tam jechać.

Jest to jedna z największych poprawek, jakie kiedykolwiek widzieliśmy w PUBG i na pewno będziemy odczuwać jej skutki przez wiele miesięcy. Kto wie, niektóre zmiany, które wydają się małe, mogą całkowicie zmienić metę i pro PUBG może być zupełnie inny niż to, co teraz widzimy. Tak czy inaczej, z pewnością okaże się interesujące, jak się to okaże, zwłaszcza w związku z zbliżającym się PUBG Global Invitational 2018 z łączną pulą nagród wynoszącą 2 mln dolarów.