IEM Chicago zastąpi coroczne wydarzenie ESL – IEM Oakland

ESL przenosi w tym roku serię Intel Extreme Masters (IEM) do nowej lokalizacji – Chicago, w stanie Illinois.

IEM Chicago będzie kolejnym wydarzeniem w CS:GO z serii mistrzostw IEM. ESL sfinalizował wieloletnią umowę z United Centre i Wintrust Arena, która będzie gospodarzem IEM Chicago na najbliższe trzy lata.

Wydarzenie zastąpi IEM Oakland, który był wydarzeniem ESL od dwóch lat. Ogłoszenie potwierdza raport VP Esports z 7 sierpnia, że turniej w Kalifornii będzie wycofany.

Wintrust Arena, siedziba drużyny koszykarskiej DePaul University będzie miejscem, w którym odbędzie się IEM Chicago. Będzie tam 16 drużyn walczących o pulę nagród o wartości 250 000 $.

Turniej ten będzie również częścią serii ESL Intel Grand Slam, która przyznaje milion dolarów pierwszemu zespołowi, który wygrał 4 z ostatnich 10 turniejów ESL lub DreamHack. Zaproszenia zostaną przekazane 10 zespołom, a sześć zespołów będzie mogło zakwalifikować się z regionu amerykańskiego, europejskiego i azjatyckiego.

Jedną z drużyn będzie legendarna szwedzka organizacja Ninjas in PyjamasNiP wygrało IEM Oakland dwa razy z rzędu w ciągu ostatnich dwóch lat.

IEM Chicago przeniesie się do United Centre w 2019 i 2020 roku, gdzie Chicago Bulls gra swoje mecze w NBA.

“Jesteśmy zaszczyceni, mogąc być częścią tej dynamicznie rozwijającej się branży i cieszymy się, że będziemy gościć kibiców z całego świata, gdy będziemy starali się ustanowić United Centre miejscem esportowych spotkań na żywo” powiedział w komunikacie prasowym Joe Myhra, starszy wiceprezes United Centre ds. Operacji i administracji.

IEM Chicago odbędzie się od 6 do 11 listopada, a zespoły nie zapowiedziały jeszcze udziały w tej imprezie.

Jesteś fanem wydarzeń IEM? Przedstaw swoje oczekiwania wobec nadchodzącej imprezy w Chicago na Forum Pograjnika.