Heroic podpisał długoterminową umowę z friberg’iem

Jeden z najlepszych szwedzkich graczy Counter-Strike: Global Offensive zmierzy się w Danii dla swojej nowej drużyny.

Adam “friberg” Friberg, który rywalizował w OpTic Gaming przez większą część 2017 roku, podpisał długoterminową umowę z Heroic. Podczas gdy on rywalizuje w ligach online od 5 kwietnia, friberg zadebiutuje w sieci LAN podczas finałów 7. sezonu ESL Pro League 14 maja.

“Będę pracował bardzo ciężko i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby podnieść kolejne trofeum” – napisał w oświadczeniu. “Czuję, że mamy dobry mix młodych i doświadczonych graczy w Heroic, a co ważniejsze, istnieje chęć ciężkiego pracy i ciągłego ulepszania zespołu.”

Friberg został usunięty z Ninjas in Pyjamas po pięciu latach gry. Następnie 21 sierpnia dołączył do kilku innych europejskich gwiazd w OpTic. Mimo, że friberg odniósł sukces, zespół nigdy nie był w stanie wykorzystać jego sukcesu i ostatecznie się rozpadł. 11 lutego friberg i reszta składu opuścili Zieloną Ścianę.

Heroic doświadczył własnych zmagań w 2018 roku. Gwiazda Jakob “JUGi” Hansen opuścił skład w dniu 28 kwietnia, a norweski lurker Ruben “RUBINO” Villaroel został wykluczony z gry z powodu choroby. Mimo to zespół nadal osiągnął wystarczająco mocną pozycję w ESL Pro League, aby zdobyć sobie miejsce w turniejach offline.

Siódme finały ESL Pro League również będą miały miejsce na wielką skalę w ramach spotkania z NiP, jako obecny skład drużyny, friberg, i wszyscy będa obecni.

Friberg będzie miał szansę na pokonanie swoich byłych kolegów z drużyny podczas finałów ESL Pro League. Obecny skład NiP będzie uczestniczył, podobnie jak inni absolwenci Rikard “Xizt” Landström. Xizt gra obecnie dla FaZe Clan zamiast Olof “olofmeister” Kajbjer.