Gracze narzekają na błąd dźwięku związany z krokami na Majorze FACEIT w Londynie

Liczni gracze i trenerzy wypowiadają się na Twitterze na temat trwającego błędu w CS:GO, który został znaleziony w pierwszym etapie Majora FACEIT w Londynie.

Błąd związany jest głównie z dźwiękiem, ponieważ gracze podobno nie słyszą kroków kolegów z drużyny i wrogów. Wydaje się, że jest to problem związany z obecną wersją rozgrywki na Majorze. Nie jest jasne, czy jest to błąd po stronie serwera czy po stronie klienta, według analityka ChadaSPUNJBurchilla. Największą różnicą w wersji CS:GO granej na turnieju jest to, że MP5-SD jest wyłączone.

Gracze tacy jak MathiasMSLLaudrisen z North, ShahzebShahZaMKhan z compLexity Gaming i AndresXyp9xHojsleth z Astralis rozpoczęli dyskusję na ten temat na Twitterze, by omówić błąd. Trener Renegades, SteveryuRattacasa również dołączył, szczegółowo opisując błąd z krokami.

Podczas przerwy technicznej w meczu pomiędzy TyLoo i Renegades, gracze zapytali, czy mogą się słyszeć. Dalsze testy w obu zespołach pokazują, że błąd jest niespójny, ale można go replikować.

Stowarzyszenie Profesjonalnych Graczy Counter-Strike (CSPPA) również zaangażowało się w tę sprawę. Rada graczy CSPPA spotka się dzisiaj podczas wolnego dnia londyńskiego turnieju, twierdzi zawodnik ScottSirScootsSmith. Smith wspomniał również, że FACEIT wymienił już słabo działające zestawy słuchawkowe i komputery w celu złagodzenia problemu. Wszystko to jednak wydaje się daremne.

Z jakiegoś powodu błąd kroków zdaje się również zdarzać poza wydarzeniem głównym. Streamer na Twitchu, JasonJasonRRuchelski podobno miał taki sam problem w trakcie gry w FACEIT Pro League (FPL). Fragment przedstawiający błąd pokazuje, że jeden gracz nie słyszy bliskich kroków, podczas gdy widzowie mogą je usłyszeć.

FACEIT nie odpowiedział na prośbę o komentarz i dalsze wyjaśnienia dotyczące błędu z krokami przed publikacją tego materiału.

Śledzisz wydarzenie w Londynie? Na Forum Pograjnika możesz rozpocząć dyskusję na temat błędu występującego na trwającym Majorze.