Golden na stałe w Cloud9 po okresie próbnym

Maikil “Golden” Selim zakończył swój okres próbny jako stand-in w Cloud9 i zapewnił sobie miejsce w aktywnym składzie.

Cloud9 ogłosiło dzisiaj, że Golden zyskuje “moc” w ich liście, po krótkim testowaniu w ELEAGUE CS:GO Premier w zeszłym miesiącu. On będzie nadal wypełniał rolę lidera w grze dla zespołu po sierpniowej przerwie gracza i na FACEIT London Major we wrześniu.

Europejski odpowiednik Goldena, MartinSTYKOStyk nadal jest technicznie na próbę w zespole. Była gwiazda Mousesports dołączyła do Cloud9 przed ESL One Cologne na początku lipca, i wygląda na to, że będzie kontynuować swój procesLondynie. Duet mówił o zmianach w wywiadzie dla HLTV podczas ELEAGUE Premier, mówiąc, że testowali ich jako członków drużyny zarówno wewnątrz, jak i poza CS:GO.

“Trenerzy, zawodnicy i ja byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i struktury, jaką Golden wniósł do naszego zespołu”, powiedział prezes drużyny Cloud9, Jack Etienne w komunikacie. “Organizacja jest zachwycona, że idzie do przodu wraz z nim jako częścią zespołu Cloud9“.

Do tej pory były prowadzący Fnatic dostosowuje C9 do swojego europejskiego stylu gry, nie zmieniając podstawowych stylów każdego z graczy, nawiązując do Goldena i STYKO. Chociaż wydaje się, że siła ognia nie jest w pełni dla Cloud9, Golden zapewnił krytyków, że “można grać dobrze w CS:GO bez potrzeby fragowania“.