Giants Gaming potwierdza swoją nieobecność na LCS w 2019 roku

Giants Gaming nie wystąpi w najwyższej europejskiej lidze League of Legends, LoL Championship Series (LCS). Powodem ich nieobecności odrzucenie ich prośby franczyzowej. Organizacja ujawniła informacje na Twitterze po raporcie Jacoba Wolfa, który zauważył, że oni, między innymi zespołami, nie przebrnęli przez proces ubiegania się o franczyzę.

Niestety, plotki są prawdziwe. Giants nie będą częścią nowego długoterminowego systemu partnerskiego, który Riot buduje na rok 2019. Znamy frustracje, jakiej mogą doświadczyć nasi fani, i dlatego wydajemy to oświadczenie.

Aż do września 2018 r. zespół wystawiał listy w LCS, Challenger Series podczas jego istnienia. Próbowali również na hiszpańskiej scenie przez rozwiązaniem Challenger Series. W drużynie gościło wielu graczy, takich jak SamuelSamuxFernández Fort, PierreSteeelbackMedjaldi, Charly DjokoGuillard, DanieleJiizukedi Mauro, AmadeuAttilaCarvalho i JakubJacktrollSkurzyński. Wśród wielu innych stanowili platformę do rozwoju umiejętności trenerskich Andre Guilhoto.

Zawsze walcząc z przeciwnościami, odżywiliśmy ekosystem nowymi talentami. Te osoby pomogły nam powrócić do miejsca, w którym musieliśmy być. Jesteśmy związani z League of Legends od 2012 roku, ciągle na szczycie naszej sceny narodowej. Budowaliśmy strukturę, która pozwoliła nam inwestować bezpośrednio z bazy na szczyt. […]

Giants Gaming wielokrotnie degustował spadki i awans do LCS. W 2017 r. organizacja odpadła z LCS w Wiosennym Splicie, a następnie powróciła do Wiosennego Splitu LCS w 2018 roku. Zespół zakończył rozgrywki w fazie playoff w sezonie wiosenno-letnim, ale okazał się obiecujący.

Ty również jesteś zaskoczony nieobecnością Giants Gaming na przyszłorocznym LCS? Swoją opinię dotyczącą tej sprawy możesz przedstawić na pograjnikowym Forum.