Gdzie znaleźć najlepszy loot, bronie i sprzęt w Scum

W naszym pierwszym przewodniku dla surwiwalistycznej gry Scum, produkcji Croteam Gamepires i Devolver Digital, zwróciliśmy uwagę na kilka podstawowych zasad, takich jak tworzenie prostej (ale użytecznej!) drewnianej włóczni. Ale podczas gdy zombie z włócznią w twarzy jest skuteczny, będziesz chciał dostać w swoje ręce prawdziwy sprzęt, jeśli chcesz przetrwać. Oznacza to, że musisz wiedzieć, gdzie szukać mapy Scum, która ma zasięg 144 kilometrów kwadratowych.

Pomimo rozmiarów mapy Scum, wszędzie jest szokująca ilość dobrych pistoletów, amunicji i zbroi. Oznacza to, że niezależnie od tego, gdzie się odradzasz, zawsze jesteś blisko wielkiej siły ognia. Jest to początkowa faza gry, więc niektóre z tych rzeczy mogą się zmienić w trakcie rozwoju. Tutaj znajdziesz najlepsze miejsca, w których możesz się przygotować do walki o przetrwanie.

Powyższa mapa, stworzona przez Suspectlive, użytkownika Reddita jest niezwykle przydatna, aby ją otworzyć na drugim monitorze podczas gry. Ponieważ mapa Scum (otwierana przez naciśnięcie M) pokazuje Twoją lokalizację małą niebieską strzałką, możesz szybko określić, gdzie jesteś w stosunku do miejsc oznaczonych na mapie.

Podziemne bunkry

Podziemne bunkry (oznaczone żółtymi kropkami na mapie) są świetnym miejscem do zdobycia łupów.

Ale nie możesz do nich tak po prostu wejść! Bunkry są zazwyczaj strzeżone przez dwa mechy, wielkie chodzące roboty, które ostrzegają Cię w momencie, gdy Cię zauważą, a dwie sekundy później oddadzą grad pocisków w Twoją stronę. Bunkry są również dość gęsto zaludnione przez zombie żołnierzy, z których niektórzy noszą sprzęt wojskowy, w tym hełmy, które mogą być nieco trudniejsze do zlikwidowania niż przeciętny zombie z wioski.

Ostrożność jest Twoim przyjacielem: przykucnij, pozostań w ukryciu i spróbuj dostrzec wejścia do bunkra spoza ogrodzenia (duża wskazówka: jeden mech zazwyczaj tupie wokół niego w trójkątnym patrolu). Po wywabieniu i zabiciu kilku pobliskich zombie możesz się podkraść do środka, otworzyć właz bunkra i wskoczyć do środka. Prawdopodobnie od razu, gdy tylko wejdziesz, zastrzeli Cię mech, ale może przeżyjesz. Potem czujesz się jak dziecko w sklepie ze słodyczami: szał w zbrojowni, obszar medyczny, biura i skrzynie.

Posterunki policji i obozy łowieckie

Posterunki policji (jasnoniebieskie punkty na mapie) są rozsądnym miejscem do znalezienia broni – pod warunkiem, że nie zostały jeszcze splądrowane przez innych graczy. Jeśli chcesz uniknąć niesamowicie śmiercionośnych mechów, udaj się do miasta z komisariatem policji: w każdym mieście jest tylko jeden. Ale w każdym dużym mieście natkniesz się na bandę zombie, zarówno na ulicach, jak i w okolicy.

Obozy łowieckie (zaznaczone na zielono) są nieco trudniejsze do osiągnięcia, ponieważ na mapie jest ich tylko kilka. Ale te, które są zaznaczone, zawierają co najmniej kilka dział i trochę amunicji. Wokół nich kręci się również mała garstka zombie.

Placówki

Obecnie w placówkach nie ma zbyt wiele, które są zaznaczone na różowo na powyższej mapie. Placówki, które się na niej znajdują, są całkowicie niestrzeżone, ale nie ma tam zbyt wiele łupów. Czasami można tam znaleźć broń. Nie możesz się obecnie dostać do budynków TEC-1, więc szukaj kontenerów i małych biurowych pomieszczeń. Placówkibezpieczne, ale nie strasznie owocne, a jeśli pilnie potrzebujesz jedzenia lub sprzętu, zamiast tego udaj się do miasta lub bunkra.

Punkty orientacyjne

Miejsca takie jak lotnisko, fabryka, więzienie i te oznaczone gwiazdką na powyższej mapie to duże obszary z łupem, a czasami strzeżone przez mechy, zombie i najprawdopodobniej innych graczy. Są to niebezpieczne obszary z wielu powodów. W okopach C3 nie ma mechów, które sprawiają, że jest to przyzwoite miejsce do podbicia, ale jesteście zobowiązani do znalezienia graczy, którzy natkną się na łup i nastawią się na walkę.

Na mapie znajduje się mnóstwo innych miejsc, w których można znaleźć sprzęt – oznaczone kolorem pomarańczowym. Są to pojedyncze lub podwójne budynki, które możesz znaleźć podczas biegania. Jesteśmy pewni, że gra się rozwija, a gracze znajdują bardziej niezawodne miejsca do grabieży, które umieścimy na naszej stronie.

Spodobał Ci się ten poradnik do Scum, chcesz coś do niego dodać, podyskutować o nim? To wszystko możesz zrobić na Pograjnikowym Forum.