Fortnite z 200 milionami zarejestrowanymi graczami!

Fortnite’owe szaleństwo trwa nadal. Epic Games zgromadziło 200 milionów zarejestrowanych graczy w popularnej grze battle royale, według Bloomberg.

To skok o 60 procent zarejestrowanych użytkowników od czerwca, gdy deweloper Epic Games ogłosił, że osiągnął próg 125 milionów graczy w Fortnite. W styczniu Epic powiedziało, że gra ma 40 milionów graczy – liczba, która brzmi marnie w porównaniu do nowej. Zarejestrowani użytkownicy nie są jednak tożsami z aktywnymi użytkownikami; Epic powiedziało na początku listopada, że osiągnął 8,3 miliona równoczesnych graczy na całym świecie.

Sukces Fortnite można przypisać wielu różnym czynnikom. Pomimo tego, ze jest to gra wczesnego dostępu, 100-osobowy tryb battle royale jest zjawiskiem kulturowym na całym świecie i wciąż się rozwija. Zwiększenie liczby graczy – zarówno zarejestrowanych, jak i aktywnych – jest możliwe dzięki niedawnemu wydaniu gry w Korei Południowej i dalszej ekspansji na nowe platformy. Gra jest dostępna wszędzie, gdzie gracze są: na PC w Korei, na smartfonach, na konsoli, na PC. A jeszcze lepsze jest to, że można grać za darmo na wszystkich urządzeniach.

Epic inwestuje dużo pieniędzy w grę, zarówno na froncie esportowym, jak i zwykłych graczy. Esportowa scena Fortnite ma pulę nagród o wartości 100 milionów dolarów w sezonie 2018-2019, rozgrywająca się w serii różnych eventów w stylu potyczki.