Fortnite Mobile w 60 FPS na niektórych urządzeniach!

Najnowsza aktualizacja 6.31 w Fortnite wprowadziła nową funkcję, która nigdy nie pojawiła się w notatkach na temat poprawek: niektóre iPhony mogą teraz grać z jakością 60 klatek na sekundę. Ta funkcja jest teraz dostępna tylko na iPhone XS, XR i XS Max, chociaż deweloper Epic Games twierdzi, że chce “uzyskać lepszą wydajność na wszystkich urządzeniach przez cały czas”.

Nick Chester, pracownik Epic Games, podzielił się wiadomościami na Twitterze. Gdy fan zapytał, dlaczego ta funkcja nie jest dostępna na iPhonie X, Chester odpowiedział: “Wydajność jest ograniczona przez sprzęt, a wymienione urządzenia są silniejsze od X. To oznacza, że zespół zawsze szuka sposobów aby uzyskać lepszą wydajność na wszystkich urządzeniach przez cały czas!

Fortnite otrzymał tryb 60 FPS na PS4 i Xbox One już w lutym, a wcześniej miał 30 FPS. Nie ma jeszcze na razie słowa, czy wyższa liczba klatek na sekundę trafi również na urządzenia z systemem Android.

Aktualizacja 6.31 dodało nowy moduł LTM o nazwie Team Rumble po wydaniu, a także dwie nowe rzadkości Pump Shotgun. W trybie “Save the World” (= “Ocalić Świat”) w międzyczasie pojawia się nowy Konstruktor o nazwie Airheart.