Fnatic dodaje Xizt’a podczas powrotu olofmeistera do FaZe i wysyła Lekr0 na rezerwę

Jeden z najlepszych szwedzkich zawodników oficjalnie powraca do FaZe Clan.

Dwukrotny zwycięzca Majora Olof “olofmeister” Kjajber powróci do gry w FaZe po przerwie w rywalizacji z powodów osobistych. Oznacza to, że jego tymczasowy stand-in, Richard “Xizt” Landstrom, zostaje usunięty ze składu FaZe. Xizt jedzie do Fnatic, gdzie zastąpi Jonasa “Lekr0” Olofssona. Lekr0 przejdzie na stanowisko zastępcze, ogłoszono dzisiaj przez organizację.

Zmiany w składzie Fnatic zaskakują, ponieważ Lekr0 jest gwiazdą szwedzkiego zespołu. Wcześniej lider zespołu Mikhail “Golden” Selim był pierwszy do odstrzału w szwedzkiej drużynie, ale Fnatic wygrało IEM Katowice w lutym, a finały WESG w marcu pozwoliły mu utrzymać pozycję. Na ostatnich eventach Golden grał statystycznie gorzej od Lekr0.

Xizt przejmie rolę lidera w grze dla szwedzkiego składu, a Golden przejdzie do roli bardziej skupione na entry-fraggowaniu.

Była gwiazda formacji Ninjas in Pyjamas od początku kwietnia zastępował olofmeistera w FaZe, a wykonywał on odpowiednią pracę, wypełniając rolę nieobecnego olofmeistera. W trzech turniejach, w których się pokazał, Xizt uzyskał średnią ocenę 2.0 na HLTV z ratingiem 1.00, co jest sprawiedliwe w porównaniu do jego najlepszych kolegów z drużyny, takich jak Nikola “NiKo” Kovac, który w tych samych wydarzeniach miał rating 1.16. FaZe faktycznie wygrał wraz z Xizt’em IEM Sydney przeciwko duńskiemu Astralis na początku tego miesiąca.