FirstBlood PUBG Invitational rusza już jutro!

Szesnaście najlepszych drużyn w PlayerUnknown’s Battlegrounds w Ameryce Północnej będzie jutro rywalizować w FirstBlood PUBG Invitational. Pula nagród tego wydarzenia wynosi 10 000 $.

W najlepszych drużynach znajdują się takie zespoły jak Ghost Gaming i Cloud9. Jest również Moonwolf – jedna z dwóch drużyn, które zdołały zakwalifikować się podczas eliminacji Survival Sunday FirstBlood na piętnastym miejscu.

16-te, czyli ostatnie miejsce w tym wydarzeniu zostanie rozstrzygnięte kilkanaście godzin przed turniejem. Będzie to kwalifikacja złożona z pięciu drużynowych gier FPP.

Będzie to turniej BO5, w której zwycięzcą zostanie drużyna z największą łączną sumą punktów na koniec wszystkich pięciu rund.

W każdej rundzie zespół za pierwsze miejsce otrzyma 400 punktów, za drugie 330. Za wszystkie pozycje otrzymuje się punkty, oprócz ostatniej za które nie uzyska się żadnych punktów. Dodatkowo wszystkie zabójstwa warte są 16 punktów indywidualnie, które zostaną dodane do sumy punktów drużyny po każdej rundzie. Nie będzie punktów przyznawanych za przyjazny ogień.

Każda runda będzie się obracać pomiędzy dwiema mapami dostępnymi dla rozgrywki konkurencyjnej. Erangel rozpocznie i zakończy wydarzenie, z Miramarem wypełniającym luki pomiędzy.

Robert Botto, szef marketingu w FirstBlood powiedział: 

“Jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością zaoferowania tej okazji konkurencyjnej społeczności PUBG“. “Z naszym PUBG Invitational uważamy, że stworzyliśmy unikalną ścieżkę konkurencyjną. Gracze mogą się tam pokazać jako niewiadomi, zdobyć imię i reputację, wspaniałe nagrody. Ostatecznie mogą zdobyć kwalifikacje do dużych wydarzeń z wielkimi pulami nagród i rywalizować z najlepszymi drużynami na świecie.”

Każda z rywalizujących drużyn dąży do zwycięstwa, ale trzy najlepsze drużyny otrzymają wypłatę. Pierwsze miejsce otrzyma lwią część 6 000 $ z 10 000 $, drugie miejsce otrzyma 3 000 $, a trzecie 1 000 $.

Ostateczna kwalifikacja zostanie rozegrana w sobotę, 6 października o godzinie 2:00 czasu polskiego. Główne wydarzenie rozpocznie się tego samego dnia, o godzinie 22:00 czasu polskiego. Oba wydarzenia będą transmitowane na kanale FirstBlood na Twitchu.

Ty też masz zamiar spędzić sobotni wieczór oglądając turniej FirstBlood? Swoje przemyślenia dotyczące turnieju będziesz mógł przenieść na Forum Pograjnika.