FaZe, Team Kinguin i Alliance zapewniły sobie miejsca w finałach kwalifikacyjnych PUBG Global Invitational EU

Dwadzieścia europejskich drużyn zdobyło punkty w wielkim finale jednego z największych eliminacyjnych turniejów PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Jedynie 80 z początkowych 640 drużyn pozostało do podziału na cztery grupy w rundzie finałowej kwalifikatora EU – i tylko pięć drużyn z każdej grupy otrzymało gwarancję zakwalifikowania się do szansy reprezentowania Europy w PUBG Global Invitational (PGI) na koniec lipca. 

Po usunięciu dymu i rozegraniu wszystkich gier, zdecydowano się na 20 drużyn zmierzających do finału – a niektóre warte uwagi drużyny nie zdołały przejść.

Team Vitality, Team Liquid i Rogue to niektóre z wielkich organizacji, które nie zdołały awansować do następnej rundy, po tym jak ledwo straciły piątkę w swoich grupach o kilka punktów. Z kolei Team Kinguin, FaZe Clan, Alliance i Copenhagen Flames zamknęły się w finałach z imponującym pokazem przez cały dzień.

20 zakwalifikowanych zespołów będzie się kierować do Haymarket Theatre w Leicester w Anglii od 29 czerwca do 1 lipca, aby rozegrać 15 meczów w ciągu trzech dni za udział w puli nagród o wartości 100 000 $. Trzy najlepsze drużyny z tego wydarzenia zakwalifikują się do PGI 2018 i staną w obliczu najlepszych drużyn na świecie w Berlinie od 25 do 29 lipca z pulą nagród w wysokości 2 000 000 $ na linii.

Bilety na imprezę kwalifikacyjną EU są już dostępne na stronie internetowej Haymarket Theatre. W teatrze jest wystarczająco dużo miejsca dla 900 widzów, więc należy działać szybko, jeśli chcesz zobaczyć jedne z najlepszych europejskich zespołów PUBG, które występują na żywo na scenie.