FACEIT zaczyna współpracę z HyperX i Epics.gg tuż przed Majorem CS:GO w Londynie

FACEIT ogłosiło wczoraj parę nowych partnerstw dla nadchodzącego Majora w Counter-Strike: Global Offensive w Londynie. Finały tego turnieju odbędą się w dniach 20-23 września w hali SSE Arena na Wembley w Londynie.

HyperX jest teraz oficjalnym sponsorem klawiatur, myszy, podkładek, pamięci DRAM i dysków SSD na turniejach. Firma ta zapewni produkty do użytku podczas zawodów.

Zespoły sponsorowane przez HyperX, tj. Cloud9, Natus Vincere oraz Team Liquid, rywalizują w wydarzeniu, które rozpoczęło się dzisiaj. Podobnie jak w przypadku wszystkich turniejów Major w CS:GO, wydarzenie obejmuje pulę nagród w wysokości 1 miliona dolarów.

“Wspaniałe jest zobaczyć, jak Major CS:GO przybywa do Wielkiej Brytanii. XyperX wspiera swoich oddolnych esportowych graczy aż do dzisiejszych dużych turniejów” – powiedział Ben Malka, menedżer ds. marketingu w regionie EMEA. “Wiele naszych produktów, w tym nowo wprowadzona mysz Pulsefire FPS Pro i klawiatura Alloy Elite, zostały zaprojektowane z myślą o graczu FPS. Partnerstwo z FACEIT i jego turniejami zawsze było główną atrakcją dla HyperX.”

Dodatkowo, FACEIT ogłosił partnerstwo z Epics Digital Collectables, aby umieścić oficjalne karty Majora w Londynie na platformie cyfrowej karty transakcyjnej Epics.gg. Karty z każdego etapu turnieju można zbierać i handlować w aplikacji, a karty z rundy Pretendentów są już dostępne.

Epics.gg uruchomiono pod koniec czerwca i stopniowo dodawało coraz więcej zespołów o wysokich profilach. OpTic Gaming i compLexity dołączyły w okresie letnim.

Cały turniej jest transmitowany również w języku polskim na kanale PiotraizakaSkowyrskiego na Twitch.

Oglądasz turniej organizowany przez FACEIT? Swoje przemyślenia możesz przenieść na Pograjnikowe Forum.