Europejski gracz Fortnite, Bogdan, zmarł podczas finałów Fall Skirmish na TwitchCon

Szwedzki gracz Fortnite, Bogdan, zmarł w San Jose w Kalifornii między wieczorem 28 października a rankiem 29 października, według Dominika “RezZzeroOo” Beckmanna z G2 Esports, który odnalazł ciało Bogdana. Miał 21 lat.

W TwitLonger, RazZzeroOo, który współpracował z Bogdanem podczas finałów Fall Skirmish na TwitchCon, wyjaśnił, że po ostatnim dniu zawodów para zaplanowała zwiedzanie miejsc w mieście. RazZzeroOo powiedział, że poszedł spać 28 października nieco wcześniej niż Bogdan, ale kiedy RazZzeroOo obudził się rano, próbował przesunąć ramię Bogdana i “zauważył, że już go nie ma“.

RazZzeroOo powiedział, że czekał na publiczną wypowiedź na temat śmierci Bogdana z szacunku dla rodziny i przyjaciół Bogdana, którzy według RazZzeroOo nie powinni dowiedzieć się o jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Niepokój i presja, którą para postawiła przed turniejem, była ogromna, powiedział RazZzeroOo. Żaden z graczy nie pojechał wcześniej do Stanów Zjednoczonych i chcieli dostać się do pierwszej 50, aby przynajmniej odrobić pieniądze, które wydali na wejście na to wydarzenie.

Udało im się osiągnąć cel, kończąc na 18. miejscu. Za swoje miejsce w pierwszej 50, zespół zarobił 10 000 $. Osiągnięcie zwolniło dwóch graczy, którzy wiedzieli, że będą mieli dość pieniędzy, aby polecieć do domu i dobrze się bawić.

Wielu graczy i fanów społeczności esportowej Fortnite składa Bogdanowi wyrazy szacunku, który został w przeważającej mierze opisany jako miły, zabawny i troskliwy. Teraz na stronie Change.org dla Epic Games znajduje się petycja o dodanie emoji “Back to Lobby”, zwrot Bogdana, którego często używał po wyeliminowaniu przeciwnika.