Drużynowy deathmatch przychodzi do PUBG w nowym trybie eventowym

W PlayerUnknown’s Battlegrounds jest dostępny zupełnie nowy tryb eventowy, który jest unikatowym elementem klasycznego trybu deathmatch.

Tryb, zwany “Pustynnymi Rycerzami“, zawiera 10 pięcioosobowych drużyn na Miramarze. Po każdej śmierci gracze odradzają się w samolocie. Pierwsza drużyna, która zdobyła 200 punktów, wygrywa mecz. Rusza dziś w nocy, 4 maja o godzinie 4 rano i trwa przez cały weekend do 6 maja.

Aby uczynić ten tryb jeszcze bardziej wyjątkowym, każdy gracz odrodzi się z łupem najwyższego poziomu, który zwykle znajduje się tylko w pakietach opieki. Gracze będą pojawiać się z AWM, M24, Mk14, M249, Grozą lub AUG. Dodatkowo, każdy będzie wyposażony w kamizelkę i kask poziomu trzeciego i dwa granaty.

Gry będą miały maksymalnie 50 graczy, więc będzie dozwolonych tylko 10 drużyn. Natychmiast po tym, jak samolot wyleci się w powietrze, strefa bezpieczna będzie widoczna na mapie. Strefa będzie niewielka, ale nieco większa niż poprzednia iteracja podobnego trybu zdarzeń o nazwie Wojna.

Koło bezpiecznej strefy nigdy nie będzie się poruszać, ani się zmniejszać przez cały czas trwania gry, więc gracze będą wiedzieć dokładnie, gdzie będzie walka w całej grze, kiedy samolot znajdzie się w powietrzu. Odradzane samoloty latają co 40 sekund.

Zdobywanie zabójstw i wybijanie wrogów będzie nagradzane punktami do 200. Zabójstwa są warte 3 punkty, podczas gdy nokauty są warte jeden punkt, a zespoły zostaną odjęte o pięć punktów, jeśli wyeliminują lub zabiją członków swojej drużyny. Jeśli żadna drużyna nie osiągnie 200 punktów przed upływem 15 minut, wygrywa drużyna z największym wynikiem.

Tryb Pustynni Rycerze brzmi jak kolejna zabawna wersja trybu eventowego, który konsekwentnie dodaje różne i ekscytujące sposoby na czerpanie przyjemności z PUBG jako podstawowej gry.