DreamHack ogłasza Rocket League Pro Circuit

DreamHack będzie gospodarzem serii czterech eventów – Rocket League DreamHack Pro Circuit – w 2019 roku, ogłosiła dzisiaj firma. Każdy z czterech przystanków będzie miał własne 100 000 $, oferując w sumie 400 000 $ w nagrodach dla profesjonalnych zespołów Rocket League.

Rocket League będzie służyć jako “główny esport” dla DreamHacka w 2019 roku.

“Już po trzech międzynarodowych turniejach Rocket League, które odbyły się w 2017 i 2018 roku, widzieliśmy z pierwszej ręki zarówno wielkość, jak i pasję widzów Rocket League” – powiedział w oświadczeniu główny specjalista ds. produktów DreamHacka, Michael Val Driel. “Uruchomienie DreamHack Pro Circuit reprezentuje nasze zaangażowanie w Rocket League i oczekujemy wielkiego roku, w którym możemy kontynuować innowacje i stworzyć cztery najbardziej atrakcyjne mistrzostwa Rocket League.”

Pierwszy przystanek DreamHack Pro Circuit od 15 do 17 lutego w DreamHack Leipzig. Więcej informacji na temat wydarzenia zostanie udostępnionych “w późniejszym terminie” – poinformowała firma. Drugi przystanek to DreamHack Dallas od 31 maja do 2 czerwca. Ostatnie dwa przystanki, jeden w Europie i drugi w Ameryce Północnej, zostaną ogłoszone wkrótce i powiadomimy Was o tym.

Co najmniej 32 drużyny będą mogły rywalizować w każdym przystanku DreamHack Pro Circuit. Kwalifikacje online i bezpośrednie zaproszenia zostaną dodane do głównego wydarzenia. Szczegóły dotyczące kwalifikacji i zaproszeń zostaną “opublikowane w najbliższych tygodniach” wraz z wiadomości o dodatkowych przystankach Pro Circuit Rocket League.

“W ciągu ostatnich dwóch lat stworzyliśmy silne relacje z naszymi partnerami w DreamHack i cieszymy się z tego, że udało nam się doprowadzić do czterech nowych turniejów na żywo w ekosystemie esportów Rocket League wraz z wprowadzeniem DreamHack Pro Circuit”, powiedział Josh Watson, kierownik esportowych operacji Psyonix.