Discord trafia do 130 milionów użytkowników

Platforma komunikacyjna Discord osiągnęła 130 milionów użytkowników przed swoimi trzecimi urodzinami. Rosnąca platforma wzrosła z 45 milionów użytkowników w maju 2017 r., a 90 milionów użytkowników zgłoszono w grudniu 2017 r.

W ciągu sześciu miesięcy Discord powiększył się o 40 milionów użytkowników. Dzienna liczba aktywnych użytkowników platformy wyniosła 19 milionów, a szczyt równoczesnych użytkowników wynosił 8,2 miliona. Te 130 milionów zarejestrowanych użytkowników wysyła dziennie około 530 milionów wiadomości Discord, co daje około 15 miliardów miesięcznie. 

Użytkownicy rozrzuceni są na tonie serwerów, z których ponad 750 jest weryfikowanych przez Discord. Fortnite posiada tytuł najpopularniejszego Discordu, zweryfikowanego lub nie, z ogromną liczbą 180 000 użytkowników. Inne popularne zweryfikowane serwery to między innymi: Vainglory, Rainbow 6 Siege, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Critical Ops, i Unreal Tournament.

W czerwcu zeszłego roku TechCrunch poinformował, że Discord zebrał fundusze w wysokości około 50 milionów dolarów na rozbudowę swoich usług. Indeks Ventures doprowadził do tej rundy finansowania, a następnie do partnerów Institutional Venture Partners, Spark Capital, Greylock Partners, i Benchmark. Discord rozwija się tylko od tego czasu – firma ma teraz ponad 100 pracowników.

Niegdyś twórca gier MOBA, Discord ponownie zdecydował się na narzędzie do głosowego i tekstowego czatu w 2015 roku, od tego czasu nieprzerwanie wprowadzane są nowe funkcje, w tym czat wideo i udostępnianie ekranu. Discord wkomponował się w kulturę graczy, a usługa była wszechobecna w budowaniu społeczności i komunikacji w branży gier wideo i esportu.