Czego można się spodziewać w Czarny Piątek

Czarny Piątek 2018 będzie tu już niedługo, a jeśli chcesz zaoszczędzić na świątecznych prezentach (lub, hmm, prezentach dla siebie), będziesz przygotowany na największe wydarzenie w roku. Bo jeśli nie jesteś przygotowany, możesz przegapić jedne z najlepszych ofert. Aby przygotować się na Czarny Piątek – i Cyber Poniedziałek – przygotowaliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o tegorocznym dniu sprzedaży. Weźmy się za to.

Kiedy jest Czarny Piątek 2018?

Czarny Piątek to dzień po Święcie Dziękczynienia, czyli 23 listopada tego roku. Ale zakładając, że Czarny Piątek będzie wyglądał jak w ostatnich latach, wiele sprzedaży rozpocznie się w Święto Dziękczynienia, a nawet wcześniej w tamtym tygodniu. Możesz również spodziewać się, że sprzedaż będzie kontynuowana przez weekend, a także jeszcze więcej rabatów w Cyber Poniedziałek, który przypada na 26 listopada.

Ponieważ sprzedaż ta rozwija się w ostatnich latach, warto zwrócić uwagę na reklamy detalistów i posty w mediach społecznościowych, aby zobaczyć, kiedy dokładnie zaczną obowiązywać zniżki. Będziemy mieli dużo informacji na temat wszystkich tegorocznych ofert w Czarny Piątek o grach wideo, konsolach, filmach i elektronice, więc uważajcie.

Którzy sprzedawcy detaliczni uczestniczą w Czarnym Piątku?

Jeśli szukasz przedmiotów związanych z grami wideo i filmami, zwróć uwagę na produkty od Amazon, Best Buy, Newegg, Target i Walmart. Będziesz także widział dużą sprzedaż w cyfrowych grach wideo za pośrednictwem PlayStation Store, Nintendo Eshop, Microsoft Store, Steam, Humble Store i Fantastical.

Jakie gry będą na wyprzedaży?

Możesz spodziewać się rabatów na prawie każdą grę wideo z ostatnich kilku lat w Czarny Piątek, łącznie z ostatnimi wydaniami. Jak zwykle, starsze gry będą generalnie mieć największe zniżki, ale sprzedaż towarów może obniżyć ceny na zaskakująco niskie, nawet w przypadku nowych gier.

Na przykład gry wydane w styczniu i lutym ubiegłego roku – takie jak Resident Evil 7 i For Honor – spadły do zaledwie 15 $ (około 55 złotych) w Czarny Piątek. Cena niektórych gier, które miały zaledwie kilka tygodni, takie jak Call of Duty: WWII i Need for Speed Payback, zostały obniżone o 30 lub 40 dolarów w niektórych sklepach.

Zakładając, że tegoroczny Czarny Piątek odbędzie się podobnie, możesz spodziewać się ogromnych rabatów na gry z wczesnego 2019 roku, takie jak Monster Hunter World, Sea of Thieves, Far Cry 5 i God of War. W grach z ostatnich miesięcy, takich jak Octopath Traveler, Madden NFL 19, Spider-Man i Forza Horizon 4, możesz zauważyć spadek cen do 30 dolarów. Nie zdziw się, jeśli zobaczysz zniżki w grach takich jak Call of Duty: Black Ops 4 i Red Dead Redemption 2 w niektórych sklepach.

Jeśli nie grasz w fizyczne kopie gier, nie martw się: istnieje duża szansa, że niektórzy sprzedawcy sprzedadzą cyfrowe wersje gier w tych samych cenach, co wersje fizyczne.

Konsole i akcesoria uzyskają zniżki

Nie tylko gry są dyskontowane. Wielcy detaliści będą obniżać ceny także na konsole i akcesoria. W ubiegłym roku wszyscy wielcy detaliści zaoferowali zniżki w wysokości 50-100 dolarów (od 200 do 400 złotych) na modele Xbox One i PlayStation 4, często dodając kartę upominkową o wartości 25-50 dolarów (100-400 złotych) jako dodatkową premię. Nintendo Switch był na rynku niecały rok podczas zeszłorocznego Czarnego Piątku, więc nie został zdyskontowany, ale może się to zmienić w tym roku. Co więcej, większość sprzedawców detalicznych zaoferowała w ubiegłym roku 20-dolarowe (około 100-złotowe) zniżki na kontrolery PS4 i Xbox One.

Jeśli widzisz świetną ofertę, skorzystaj z niej

Okazje, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, zwykle nie trwają długo. Detaliści mają tylko ograniczoną ilość zapasów, a przy niskich cenach towarów, które przyciągają klientów, szybko się przemieszczają. Więc jeśli uda Ci się znaleźć świetną grę w niesamowitej cenie, która jest w magazynie, kup ją szybko. W przeciwnym razie prawdopodobnie stracisz.

Będziemy mieć więcej informacji na temat Czarnego Piątku i Cyber Poniedziałku. Bądźcie czujni.